Spoločnosť Apple vydala piatu beta verziu operačného systému iOS 16, ktorý je v pokročilom štádiu testovania. Vývojárov z celého sveta potešila nová funkcia, ktorá im po rokoch umožňuje sledovať aktuálny percentuálny stav batérie.

Táto možnosť pôvodne zmizla po predstavení iPhonu X so systémom skenovania tváre Face ID. Ak si chcel vedieť, koľko percent batérie ti ešte zostáva, musel si otvoriť ovládacie centrum. S tým je ale koniec.

Nový indikátor je prepracovaný do takej miery, aby bol čo najviac kompaktný. Číselná hodnota spolu so znakom percent sa teda nenachádza po jeho ľavici ako doteraz, ale umiestnila sa priamo dovnútra ikony. Používateľ tak bude mať veľmi presný prehľad o stave nabitia, nech už sa nachádza na akejkoľvek obrazovke.

Nie pre každý iPhone

Twitter / Sami Fathi

Apple toto vylepšenie prináša takmer do každého iPhonu s výrezom, no aj tu sa, žiaľ, nachádzajú výnimky. Jednou z nich je 5,4″ iPhone 12 a iPhone 13 mini, pri ktorých nie je indikátor s percentami batérie dostupný kvôli malým rozmerom displeja. Toto isté platí aj pre iPhone XR a iPhone 11, ktoré majú síce 6,1″ displej, no nižšie rozlíšenie.

Ak však vlastníš iPhone XS, iPhone XS, iPhone 11 Pro alebo väčšie verzie iPhonu 12 a iPhonu 13, z vylepšenia sa budeš môcť tešiť hneď po vydaní plnej verzie iOS 16. V súčasnosti sú percentá dostupné len pre vývojárskych beta testerov.

Musíme tiež spomenúť, že ikona stavu batérie bude naďalej interaktívna. To v praxi znamená, že v čase, keď sa bude zariadenie nabíjať, sa jej biela farba automaticky premení na zelenú a vo vnútri uvidíš indikátor napájania.

Takisto sa ikona prispôsobí aj aktuálnej tapete, ktorú máš na svojom iPhone nastavenú. Ako sme už spomenuli vyššie, operačný systém iOS 16 je v súčasnosti v pokročilom štádiu vývoja a testovania, pričom oficiálne uvedenie na trh je naplánované na bližšie nešpecifikovaný dátum v septembri 2022. Práve tento mesiac Apple predstaví aj iPhone 14 / iPhone 14 Pro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP