S príchodom horúcich letných dní je mnoho pracovníkov vo firmách vyčerpaných. Svojej práce mal zrejme plné zuby aj tento bezpečnostný robot, ktorý sa rozhodol ukončiť fungovanie elektronických systémov pádom do fontány. 

Mnohí pracovníci nespokojní so svojim zamestnaním často rozmýšľajú o skoku do hlbokej rieky či z okna budovy, kde by sa ich trápenie ukončilo tragickým spôsobom. Podobné zmýšľanie zrejme pochytil aj bezpečnostný hliadkovací robot vo Washingtone. V priestoroch komplexu Washington Harbour mal na starosť udržiavanie poriadku a zaznamenávanie prípadných nebezpečných situácii.

Nenechaj si ujsť
Tento robot spôsobí revolúciu v medicíne! 2-hodinovú operáciu mozgu zvládol iba za 2,5 minúty

Zdá sa však, že ho jeho práca nenapĺňala tak, ako sa predpokladalo alebo len jednoducho došlo k nešťastnej náhode. Robot Knightscope K5 totiž spadol priamo do fontány plnej vody, ktorá zničila jeho obvody. Toto však nie je prvý incident týkajúci sa tohto typu robota, nakoľko ešte začiatkom tohto roka bol opitý muž zatknutý za napadnutie K5-ky. Knightscope K5 je konštruovaný tak, aby sa aj po prevrátení dokázal sám opäť postaviť.

 

Ani táto výhoda mu však pri páde do fontány nepomohla, a tak sa skončil virtuálny život jedného 136 kg vážiaceho bezpečnostného robota. Presné príčiny jeho zlyhania zatiaľ nie sú známe, no výrobca incident vyšetruje a dokonca pre Washington Harbour poskytne náhradného robota. Dúfame, že ten už vo svojom zamestnaní zotrvá dlhšie ako jeho predchodca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP