Martin Scorsese už dlhé roky patrí medzi špičku v Hollywoode. Na konte má viaceré vysokohodnotených kúskov, medzi ktoré sa minulý rok zaradil titul The Irishman. Neoficiálna stránka československých fanúšikov Netflixu upozornila na možnosť ďalšieho Scorseseho projektu, tentokrát aj s DiCapriom.

77-ročný režisér a scenárista sa do kroniky filmovej kultúry zapísal najmä počinmi Goodfellas a Casino alebo podstatne starším Taxikárom. Veľký ohlas toto meno zažilo aj v uplynulých mesiacoch, keďže Scorsese po rokoch pozbieral herecké legendy ako Pacino, Pesci a De Niro v jednom filme.

Spojí znovu Scorsese síly s Netflixem? Dalším filmem Martina Scorseseho by měla být adaptace knihy Krvavé prachy…

Gepostet von Netflix CZ + SK Fans am Samstag, 11. April 2020

The Irishman však ako jeden z mála takto obrovských projektov vynechal kinoprojekciu a svoju premiéru si odbil rovno na Netflixe, ktorý do filmu nalial nemalé finančné zdroje, keďže ako sme popísali v našom článku zameranom na technologickú stránku filmu, ide naozaj o revolučné dielo, či už po technickej, alebo scenáristickej stránke.

Údajná novinka, na ktorej by mal Scorsese pracovať už od marca tohto roka, je adaptáciou knihy Killers of the Flower Moon, opisujúcou radu záhadných vrážd v Oklahome spočiatku 20. storočia.

Ako v prípade The Irishmana, aj v tomto legendárny filmár osádza do hlavnej úlohy jeho verného parťáka Roberta De Nira, vedľa ktorého postaví obľúbenca divákov, Leonarda DiCapria.

Nenechaj si ujsť
Špeciálna epizóda aktuálne najväčšieho hitu Netflixu vychádza už v nedeľu

Ako spomíname vyššie, na filme sa už niekoľko týždňov pracuje. Režisér však hľadá pre film štúdio, ktoré by jeho náklady čítajúce 200 miliónov dolárov pokryli. Diskutuje sa ako o podpore Netflixu, s ktorým má Scorsese už skúsenosti, rovnako aj o možnosti zastrešenia Applom, ktorý by takýto veľkolepý film rozhodne uvítal na novej platforme AppleTV+.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom