Giganti v oblasti smartfónov svoj sortiment každým rokom stále rozširujú. Skvelým príkladom je predovšetkým čínske Xiaomi, ktoré okrem smartfónov, tabletov či notebookov vyrába aj rôzne robotické vysávače, kolobežky a množstvo iných produktov. Svoju stratégiu však už prehodnotil aj Apple, ktorý sa plánuje sústrediť na novú generáciu okuliarov s rozšírenou realitou, softvér a služby.

Aj napriek tomu, že na vývoji okuliarov, ktoré by jedného dňa mohli z časti nahradiť aj iPhony či iné zariadenia už spoločnosť pracuje niekoľko rokov. Len pred približne rokom však prišiel Apple s patentom, ktorý hovorí o tom, že hlavným cieľom je vytvoriť náhlavnú súpravu, alebo okuliare, ktoré sú komfortnejšie a ľahšie ako AR a VR zariadenia. Najnovšie informácie portálu 9to5mac naznačujú, že ich výroba by mala začať už koncom tohto roka.

Prečítajte si tiež!
Panasonic nám ukázal svoje portfólio produktov, vybrali sme najzaujímavejšie z nich

Vývoj pomaličky finišuje

Túto informáciu potvrdil aj známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý ďalej dodáva, že výroba začne koncom roka a k predstaveniu by mohlo dôjsť začiatok roka 2020. V tomto prípade však okuliare iPhone nenahradia určite, nakoľko budú využívať práve hardvér iOS smartfónu. Znamená to teda, že na iPhone budú viac než závislé a ten za nich bude vykonávať hneď aj viacero úloh.

Okuliare by tak mohli slúžiť ako displej pre zobrazovanie obrazu z iPhonu, s ktorým budú prepojené. Rozšírenú realitu vôkol nás zabezpečí zabudovaný HUD displej. Či však pôjde o prepojenie prostredníctvom kábla, alebo bezdrôtovej technológie zatiaľ nie je známe.

S odstupom času teda môžeme očakávať bližšie informácie, ktoré by potvrdili, respektíve vyvrátili doterajšie informácie. Jasné však je, že znova pôjde o novinku, ktorá môže v tomto smere priniesť priniesť veľké zmeny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom