Na nedávnom podujatí v Prahe nám spoločnosť Panasonic ukázala celé portfólio svojich produktov. Na expozícii ukázala až 137 zariadení a my sme vybrali najzaujímavejšie z nich.

Vlajkový OLED televízor Panasonic GZ2000

Panasonic

Na januárovom veľtrhu CES predstavila spoločnosť Panasonic vlajkovú loď svojich OLED televízorov pre rok 2019, model GZ2000. Ten sme mali možnosť naživo vidieť aj v Prahe. Vo výbave tohto modelu sú funkcie, ako napríklad podpora HDR10+, Dolby Vision alebo Dolby Atmos.

Panasonic, samozrejme, vo svojom vlajkovom modeli využíva aj procesor HCX Pro a veľkou zaujímavosťou je, že na ladení farieb spolupracuje s hollywoodskymi špecialistami. Panasonic televízory sa v postrodukcii využívajú aj na dolaďovanie farieb v blockbustroch Hollywoodu.

Panasonic sa navyše môže pochváliť aj tým, že OLED panel je priamo personalizovaný pre ich televízory. Je dlhodobo známe, že o zásobovanie trhu sa vo veľkej miere stará jediná značka – juhokórejské LG. Cena televízora Panasonic GZ2000 zatiaľ známa nie je, príchod produktu na trh očakávame v letných mesiacoch.

Famózne bezzrkadlovky Lumix S1 a Lumix S1R

Panasonic

V našom výbere, samozrejme, nemôžu chýbať ani prichádzajú klenoty značky Panasonic. Dve vlajkové fullframe bezzrkadlovky Lumix S1 a Lumix S1R majú patriť k úplnej špičke a výrobca si dokonca verí na najvyšší stupienok v kvalite na trhu. Cenou sú určené pre profesionálov, začínajú na hodnote 2500, respektíve 3700 €. Na trh prídu v nasledujúcich dňoch a máme sa skutočne na čo tešiť, prikladáme najdôležitejšie vlastnosti oboch fotoaparátov:

  • Rozlíšenie: S1R cca 47 megapixelov, S1 24 megapixelov
  • Ako prvé systémové kompakty (bezzrkadlovky) na svete umožňujú natáčať video v rozlíšení 4K frekvenciou 60p / 50p.
  • Ako prvé plnoformátové fotoaparáty na svete sú vybavené systémom duálnej stabilizácie obrazu (v tele i v objektíve), čo výrazne uľahčuje fotografovanie z ruky v situáciách, kedy býval potrebný statív.

Panasonic

  • Prvýkrát sa u značky Panasonic stretávame s dvoma slotmi na pamäťové karty (XQD a SD). Displej na zadnej strane sa vyklápa v troch osiach, čo ocenia začiatočníci aj profesionáli.
  • Vďaka bajonetu Leica L možno využívať kompatibilné výmenné objektívy značiek Leica a Sigma.

Bezdrôtové slúchadlá Technics F70N

Panasonic

Ďalším produktom, ktorý nás mimoriadne v Prahe zaujal sú slúchadlá tentoraz od spoločnosti Technics. Medzi najväčšie prednosti nových slúchadiel patrí účinné vnútorné tlmenie a predovšetkým dynamické reproduktory s veľkosťou 40 mm, ktoré tvorí membrána typu CPF (Composite Performance Film) a konštrukcia Precise Air Control Structure.

Model EAH-F70N ponúka aj širokospektrálne aktívne tlmenie okolitého hluku a pridáva niekoľko zaujímavých ovládacích funkcií. Zaujalo nás dočasné stlmenie zvuku priložením ruky na jedno zo slúchadiel. Takto je možné vypočuť si napríklad oznam o odchode vlaku bez toho, aby používateľ musel skladať slúchadlá alebo pozastaviť hudbu. Cenou siahajú nad hranicu 500 €, takže pôjde o poriadne prémiové kúsky. Produkt sa vám posnažíme priblížiť aj v redakčnom teste.

Párty audio veže

Panasonic

Panasonic predstavila tri nové audiosystémy v podobe mini hi-fi veží – SC-TMAX50, TMAX40 a TMAX10. Sú skvelým príslušenstvom na párty a podobné produkty zažívajú svoj veľký boom. Modely od Panasonicu zaujmú veľmi silnými basami, podsvietením predného panelu, dvoma mikrofónovými vstupmi pre karaoke a ovládaním pomocou aplikácie Panasonic MAX Juke. Na konferencii v Prahe prebehlo aj porovnanie s konkurentom od Sony a Panasonic prevažuje najmä v bassovom podaní. Na trh majú prísť až v priebehu leta, takže si ešte počkáme.

Soundbar SC-HTB900

Ukázal sa nám aj chystaný soundbar SC-HTB900. Na jeho vývoji sa podieľali špecialisti Technics a prináša funkcie ako Dolby Atmos a DTS: X. Vo výbave sa nachádza aj režim Berlin Philharmonic Hall Mode, ktorý imituje akustické vlastnosti jednej z najpopulárnejších koncertných sál sveta. Nechýba vstavaná podpora Chromecast, takže soundbar umožňuje streamovanie hudby z mobilných zariadení.

V našom výbere sa objavilo 5 produktov od Panasonic, respektíve Technics, ktoré nás najviac zaujali. Okrem toho sme však medzi 137 zariadeniami videli aj ďalšie zaujímavosti, ako napríklad zubné sprchy, telefóny pre seniorov, čističky vzduchu alebo holiace strojčeky. Mnohé z nich si mohol počas podujatia vidieť aj na našom Instagrame.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom