Moderné technológie nekompromisne ovplyvnili naše každodenné životy, pričom sa ich neodmysliteľnou súčasťou stal aj internet, pomocou ktorého dokážeme tiež zlepšiť svet okolo nás. Možnosť zdokonaliť komunikáciu občanov, ktorí chcú zmeniť svoje okolie, so samosprávou prináša v novej súťaži technologický IT gigant, Resco. Motiváciou do zapojenia sa v projekte sú nielen skvelé výhry, ale najmä príležitosť presadiť sa pri riešení aktuálnych problémov, ktoré môžu pomôcť státisícom ľudí.

Mestá a samosprávy ani dnes nedokážu efektívne vyriešiť všetky problémy, ktoré ich občanom prekážajú. Zdĺhavé a neraz neúspešné oznamovanie nedostatkov v obciach alebo mestách, prichádza pomôcť vyriešiť nový projekt spoločnosti Resco, ktorá je dobre známa najmä vo svete IT. Pokiaľ ti niečo hovorí oblasť internetu vecí (IoT), tak si na správnej adrese. Nová možnosť pre stredoškolákov a vysokoškolákov uplatniť svoje skúsenosti s programovaním a IoT práve prichádza vo forme súťaže, na ktorej konci ich čaká adekvátne ocenenie.

Čo je vo veci?

Hlavnou myšlienkou akcie MADhack 2018 je zvládnuť výzvu, ktorou je riešenie problémov komunikácie občana s obcou/samosprávou, pričom zúčastnení budú môcť využiť najmodernejšie IoT prostriedky poskytnuté spoločnosťou Resco. Tento projekt sa predovšetkým zameriava na študentov stredných a vysokých škôl, alebo na tých, ktorí promovali  najneskôr pred 3 rokmi. Mladí ľudia plní potenciálu môžu totiž najlepšie vyriešiť problémy modernej doby a ukázať svoj prínos pre spoločnosť.

LepšiaObec

Stačí len vypracovať úvodný projekt riešenia vybraného problému pre starostu, alebo primátora, na semifinále koncom októbra a hneď môžeš v súťaži napredovať. Pokiaľ dokážeš efektívne vyriešiť ohlasovanie problémov s parkovaním, nefunkčnou pouličnou lampou, alebo napríklad aj s rozbitým chodníkom, tento hackathon je práve pre teba. Je jedno či si samotár, alebo máš rovnako šikovných kamošov. MADhack 2018 víta každého, kto si trúfa pomocou nástroja Lepšia obec zahodiť výhovorky a priniesť žiadané riešenie podnetov občanov na rôzne nedostatky v ich okolí. Odmena za túto službu verejnosti zúčastnených rozhodne neminie.

Oplatí sa zapojiť?

Odpoveď na túto otázku netreba hľadať príliš dlho, pretože každý z nás by chcel, aby komunikácia medzi verejnosťou a úradmi fungovala tak ako má a aby boli riešenia problémov čo najrýchlejšie. Študenti s IT zameraním nemusia s prihlásením do súťaže váhať ani chvíľu. Vo výsledku si z nej odnesú množstvo skúseností, ktoré môžu neskôr zužitkovať a tí najlepší získajú okrem skvelých výhier dokopy až 10 000 € aj možnosť zúčastniť sa na prestížnej konferencii Resco.next 2019.

Deadline odoslania prihlášky je 15. október. Dovtedy musia záujemcovia vyplniť a odoslať formulár na tomto odkaze. Šancu vyhrať tak môže maximálne 5-členný tím, za ktorý prihlásenie vybaví hlavný tím líder. Záverečnou skúškou pre všetkých bude februárové finále, počas ktorého každý ukáže svoje fungujúce riešenie pre danú problematiku.

Zobraziť celú galériu (4)
Resco Developers/YouTube

Takáto možnosť teda nie je na zahodenie. Príležitosť spolupracovať s významnou technologickou spoločnosťou sa nenaskytá každý deň a preto ak si aj ty myslíš, že na to máš, poď do toho! S nástrojom Lepšia obec a projektom firmy Resco sa totiž toho môže zlepšiť veľa. Viac o súťaži MADhack 2018 sa dozvieš aj na oficiálnej stránke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú