Xiaomi Redmi Note 5 bude uvedený 16. marca v Číne a my už poznáme jeho kľúčové špecifikácie.

Čínsky výrobca potvrdil prítomnosť procesoru Snapdragon 636, 6 GB RAM a AI Smart Beauty funkciu pri fotografovaní. Navyše dnes prezident spoločnosti Xiaomi predstavil aj podporu gest pre displej prostredníctvom krátkeho videa.

Gestá pre základné úkony

Keď potiahneme prst nahor zo spodnej časti obrazovky prenesieme sa na domovskú obrazovku. Posledné spustené aplikácie vyvoláme podobne len prst podržíme po vykonaní ťahu na displeji. Ťah prsta z pravej alebo ľavej strany na druhú načíta predchádzajúcu stránku.

Potvrdené špecifikácie

Na oficiálnom účte Redmi na sociálnej sieti Weibo bolo potvrdené, že telefón bude podporovať odomykanie obrazovky prostredníctvom tváre a príde s nadstavbou MIUI vo verzii 9. Bola tiež odhalená kapacita batérie, ktorá má 4000 mAh.

Nové nastavenie kamery

Je známym faktom, že Redmi Note 5 je rebrandovaným Redmi Note 5 Pro, ktorý bol uvedený vo februári v Indii. Špekuluje sa ale, že bude mať iné nastavenie kamier. Dohady tvrdia, že duálna kamera bude obsahovať 12 megapixelové snímače a jeden z nich by mohol byť Sony IMX486.

Podpora gest v nadstavbe MIUI 9.5

Podpora gest sa má objaviť v najnovšej verzii nadstavby MIUI 9.5, ktorá je dostupná pre používateľov, ktorý sú betatestermi. Gestá sú navyše podporované len telefónmi s dizajnom obrazovky cez celý displej, ako sú modely Mi Mix alebo Redmi Note 5.

Nenechaj si ujsť
Predstavenie Redmi Note 5 a Redmi Note 5 Pro

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom