Ešte v minulom roku avizoval slávny výrobca videokamier RED svoj vlastný smartfón, ktorý má byť vyrobený z titánu a ponúkne holografický displej. Ten sa nedávno stal realitou a na svet sa dostávajú prvé video od šťastných majiteľov tohto netradičného kúsku.

Video na svojom kanály zverejnil známy youtuber Marques Brownlee, ktorý mal možnosť si smartfón vyskúšať už v minulosti, keď bol RED Hydrogen One len prototypom. Vďaka použitiu nových technológií a prémiových materiálov, je zariadenie poriadne drahé a cena za verziu vyrobenú z titánu presahuje sumu 1500 dolárov. Prepracovaný je tiež modulárny systém, no hlavným ťahákom je holografický displej, ktorý zobrazí obraz bez toho, aby si musel používať nejaké dodatočné doplnky (napr. okuliare).

Každý kus je originál

Už aj samotná balenie naznačuje, že nejde o len o nejaký obyčajný smartfón. Ku každému kusu dostane zákazník ďakovnú kartičku a suvenír. Pod tým sa nachádza už samotné zariadenie, ktorá má v balení už len adaptér a nabíjací kábel. Každý zakúpený kus je navyše originálom a na svojej spodnej strane ma vyrazené číslo. To môže byť najviac štvormiestne, takže o nejakej masovej výrobe nemôže byť reč. Vzhľadom k pomerne vysokej cene a špecifickosti zariadenia by sa viac zariadení zrejme aj tak nepredalo.

Dizajnovo je taktiež úplne inde, než sú súčasné vlajkové lode. Nenájdeš tu žiadny výrez, ani malé okraje displeja a celkovo je smartfón širší, hrubší a vyšší, než na čo sme navyknutý. Telo je však ergonomicky tvarované pre čo najlepšie uchopenie. Magnetické piny na spodnej strane slúžia k pripojeniu modulov, pričom má byť dostupný aj špeciálny snímač, ktorý sa kvalitou chce rovnať bezzrkadlovkám a kvalitnejším kompaktom. Na videu môžeš v krátkosti vidieť aj schopnosti holografického displeja.

Ide tak o veľmi zaujímavé zariadenie, ktoré je na druhej strane aj vcelku kontroverzné a pre bežného človeka ide skôr o nepraktický kúsok. Určený je tak hlavne pre technologických nadšencov modernej techniky.

Technické špecifikácie

Z pohľadu hardvérových špecifikácií to nie je až také zlé. Aj keď je použitý starší procesor Snapdragon 835, tak na výkonu to nebadať a tento kus kremíka bude postačovať ešte dlhú dobu. Pamäť RAM má kapacitu 6 GB. Displej má uhlopriečku 5,7 palca a jeho rozlíšenie je 2560 x 1440 (2K). Batéria má kapacitu 4500 mAh, čím je zaručená nadpriemerná výdrž. Nechýba USB-C, 3,5 mm jack a až 3 mriežky reproduktora pre čo najlepší zvuk.

RED Hydrogen
Zobraziť celú galériu (1)
Marques Brownlee/YouTube

Prečítaj si tiež
Smartfón RED Hydrogen s holografickým displejom pozná dátum začiatku predaja. Za futuristické technológie si ale poriadne zaplatíme

Bohužiaľ je výrobca na ďalšie informácie skúpy. Koniec koncov to nie je niečo, na čo by sa mal zákazník nalákať. Prednosti má RED Hydrogen One niekde inde a aj keď to možno nie je zariadenie pre každého, je to dobré oživenie čoraz nudnejšej ponuky od popredných výrobcov, kde je každá vlajková loď takmer rovnaká a chýba im originalita a nápaditosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom