Nečakaný vstup výrobcu profesionálnych kamier do sveta smartfónov spôsobil pred časom poriadny ruch, a to najmä vzhľadom na to, akú výbavu chce do svojho modelu vložiť. Poriadne oneskorenie však zapríčinilo, že v ňom nájdeme starší procesor Snapdragon 835, no zvyšok výbavy ponúkne skutočne prémiové vlastnosti. Po viac ako roku čakania sa drahý RED Hydrogen One pomaly dostáva k svojim majiteľom, no ani tí zatiaľ nepoznajú všetky detaily tohto jedinečného smartfónu.

Titulky médií zaplnil pripravovaný projekt od spoločnosti RED ešte v minulom roku, kedy odvážne plány sľubovali unikátny model s holografickým displejom, prémiovými fotoaparátmi a ďalšou výbavou, ktorá nie je bežným štandardom ani vlajkových lodí mnohých iných výrobcov smartfónov. Po dlhom čakaní sa pred pár mesiacmi začali objavovať bližšie informácie, no spoločnosť predstavenie svojho modelu opäť odložila.

Neaktuálny Snapdragon 835 za poriadne vysokú cenu

Po výraznom meškaní sa plnia priania zákazníkov, ktorí si RED Hydrogen One pred časom predobjednali. Tento netradičný smartfón totiž v infografike ukázal svoju výbavu, pričom sa k prvým používateľom dostane už čoskoro. Súčasťou hardvéru však bude aj starší procesor Snadpragon 835, ktorý nie je vzhľadom na predajnú cenu smartfónu práve najlepšou voľbou. S ním bude spolupracovať veľká 6 GB RAM-ka a pre súbory bude dostupných 128 GB úložiska.

Očakávania chce táto novinka predčiť masívnou 4 500 mAh batériou, 5,7″ LCD displejom s rozlíšením 1440 x 2560 pixelov a luxusným prevedením konštrukcie z titánu, alebo hliníka. Práve obrazovka by však mala byť jedným z hlavných lákadiel pre zákazníkov. Nepôjde totiž o obyčajný zobrazovací panel, ale o holografický displej, ktorý RED pomenoval označením „4V“. Stále však nie je presne jasné ako táto inovatívna výbava funguje. Pre natáčanie „4V“ videí sa na zadnej stene ocitne aj dvojica 12,3 MPx fotoaparátov, pričom v prednej časti nájdeme dva 8,3 MPx selfie fotoaparáty.

RED Hydrogen
Zobraziť celú galériu (1)
Marques Brownlee/YouTube

Nenechaj si ujsť
RED Hydrogen One s holografickým displejom konečne na prvom unboxing videu

Vrch a spodok displeja lemujú stereo reproduktory. Popritom však v konštrukcii nájdeme aj obľúbený 3,5 mm audio jack či dokonca hardvérovú spúšť fotoaparátu. Boky smartfónu sú pritom tvarované pre čo najlepšie uchytenie v rukách používateľa. Ten bude môcť výbavu tohto modelu rozšíriť aj o doplnkové moduly, ktoré sa pripoja k zadnému POGO konektoru, teda pinom. Na to všetko pritom už nikto nebude musieť dlho čakať.

Tentokrát už žiadne omeškanie

Spoločnosť RED totiž po dlhom odmlčaní ohlásila, že jej Hydrogen One poputuje k zákazníkom už v tomto týždni. Pokiaľ si však spomínaš na cenu v predobjednávkach, vieš, že záujemca zaň zaplatil nemalý peniaz. Za vtedajší koncept, ktorý ešte nebol vôbec funkčný, totiž mnohí zaplatili v základnej verzii s hliníkovým telom až 1 195 dolárov. Prémiovejší titán pritom zákazníka vyšiel až na 1 595 dolárov. Zatiaľ nie je známe, koľko ľudí si RED Hydrogen One objednalo, no veľké číslo to zrejme nebude. Tí, ktorí tak napriek predsudkom z každej strany predsa len urobili, sa svojho smartfónu dočkajú už naozaj onedlho.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP