redmi-note-3-hodnotenieČínsky velikán v oblasti výroby smartfónov, Xiaomi, koncom novembra uskutočnil záverečné „Grand finále“ pre rok 2015. Predstavil na ňom viacero nových produktov, no práve najnovší Xiaomi Redmi Note 3 spôsobil asi najväčší rozruch. Xiaomi totižto pripravilo veľmi tvrdého konkurenta pre Meizu M1 Metal a LeTV Le 1S, ktoré boli predstavené o niečo skôr. Aj keď väčšina technologického sveta očakávala predstavenie Xiaomi Mi5, Xiaomi nesklamalo ani s najnovším modelom Redmi Note 3, ktorý po predchodcovi, Redmi Note 2, prišiel dosť skoro.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Úplnú novinku Xiaomi Redmi Note 3 sme opäť získali ako prví na Slovensku a vďaka e-shopu iBuygou.com vám tak môžeme priniesť prvú Slovenskú recenziu na tento veľmi očakávaný smartfón. Stojí Xiaomi Redmi Note 3 naozaj za to?

Kľúčové špecifikácie Xiaomi Redmi Note 3:

  • Všeobecné:
    • GSM (2G): 900 / 1800 / 1900 MHz
    • WCDMA (3G): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
    • LTE (4G): pásma B1 (2100 MHz), B3 (1800 MHz), B7 (2600 MHz)
  • Rozmery a váha: 150 x 76 x 8.7 mm, 164 g
  • Displej: 5,5″, kapacitná IPS obrazovka s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, Multitouch, 403 ppi, Sunlight Display
  • Čipset: MediaTek Helio X10 (64-bit)
  • CPU: Osemjadrový, 2.0 GHz Cortex-A53
  • GPU: PowerVR G6200
  • RAM: 2 GB / 3 GB LPDDR3
  • OS: Android 5.0.2 (Lollipop), MIUI 7 (testovaná verzia 7.0.7.0 Stable – čínska ROM)
  • Pamäť: 16 / 32 GB (v prípade 32 GB verzie je pre používateľa dostupných 25,7 GB)
  • Fotoaparát: 13 MPx Samsung ISOCELL snímač, duálny LED blesk, detekcia tváre, HDR, fázové zaostrovanie PDAF, clona f/2.2
  • Predný fotoaparát: 5 MPx snímač, clona f/2.0, automatické rozpoznávanie tváre, 1080p nahrávanie videa pri 30fps
  • Video kamera: 1080p@30 fps, 720p@30 fps, slowmotion 720p video pri 120 fps
  • Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.1 LE, microUSB 2.0, OTG, GPS s AGPS a GLONASS, štandardný 3.5mm audio jack, IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov, FM rádio
  • Batéria: 4000 mAh
  • Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, akcelerometer, informačná dióda, kompas, gyroskop, proximity senzor, Dual SIM (microSIM, dual stand-by), snímač odtlačkov prstov

Xiaomi Redmi Note 3 kúpite najvýhodnejšie v e-shope iBuygou.com!

Balenie

Nové balenie s klasickým obsahom

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (6)
Xiaomi Redmi Note 3 po Mi4c a Mi Note Pro prichádza taktiež v balení s farebným prevedením. Tentokrát na krabičke vidíme vyobrazený smartfón vo všetkých farebných prevedeniach. Obsah balenia sa však bohužiaľ nezmenil a okrem smartfónu v ňom nájdeme len adaptér na nabíjanie, microUSB kábel, spinku na otvorenie šuplíka pre microSIM karty, redukciu na EU zásuvky, ktorú pribalí e-shop iBuygou.com zadarmo a tiež čínske dokumenty.

Xiaomi Redmi Note 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

 

Konštrukcia a dizajn
Prvý celokovový Xiaomi smartfón

[/blockquote]

Spoločnosť Xiaomi doteraz vo svojich prémiových smartfónoch používala buď kombináciu plastu a kovu (Mi4), alebo skla a kovu (Mi Note / Pro). Xiaomi Redmi Note 3 však túto situáciu zásadne mení, keďže ako prvý smartfón z portfólia značky Xiaomi prináša prémiovú celokovovú konštrukciu. Jej spracovanie je naozaj precízne, aj keď ide o smartfón strednej triedy a pri používaní som nezaznamenal žiadne pukanie či vŕzganie. Redmi Note 3 sa vydaril aj po stránke dizajnu. Spredu pripomína svojho predchodcu, Redmi Note 2, zozadu zasa mierne MX5 od Meizu.

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (2)

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (7)
Do celokovového tela Xiaomi osadilo rovnaký 5,5“ displej, ako v prípade predchodcu. Veľkosťou je Redmi Note „trojka“ takmer zhodná s predchodcom. Jej rozmery sú 150 x 76 x 8.7 mm a váha 164 gramov. Vďaka zaoblenej zadnej strane smartfón padne výborne do ruky a práca s ním je veľmi pohodlná. Na prednej strane nájdeme tiež trojicu podsvietených kapacitných tlačidiel. Nad displej sa nachádza predná kamera, primárny reproduktor pre hovory, farebná notifikačná LED dióda a tiež senzory.

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (13)

Zadný kryt výrobca natiahol aj na bočné strany. Na ľavej nájdeme len šuplík pre dvojicu microSIM kariet, pravá zasa skrýva tlačidlo napájania a dvojtlačidlo pre ovládanie hlasitosti. Horná strana sa stala domovom pre 3,5 mm audio jack, IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov a sekundárny mikrofón. Na spodnej strane potom nájdeme len microUSB konektor a primárny mikrofón.

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (4)

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (17)
Zadná strana, ako som už niekoľkokrát spomínal, je vyhotovená z kovu. Xiaomi použilo matný, jemne perleťový nástrek, ktorý nezachytáva odtlačky ani žiadne nečistoty. Horná aj spodná časť zadnej strany sú plastové, keďže obsahujú antény. Pri pohľade na zadnú stranu vašu pozornosť zaujme najmä 13 MPx fotoaparát a snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený pod šošovkou fotoaparátu. Medzi nimi sa nachádza duálny farbený LED blesk, zatiaľ čo hlavný reproduktor spolu s logom výrobcu nájdeme v spodnej časti zadnej strany.

Displej

5,5“ FullHD panel je už klasikou

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (5)
Xiaomi Redmi Note 3 prichádza s rovnako veľkým 5,5“ displejom, ako je predchodca. Rovnaké zostalo aj rozlíšenie, ktoré činí 1920 x 1080 pixelov pri hustote 403 ppi. Panel Redmi Note 3 využíva populárnu IPS technológiu, ktorá je známa svojimi reálnymi farbami, výbornými pozorovacími uhlami a tiež skvelou viditeľnosťou na priamom slnku. Toto všetko spĺňa aj displej novinky. Vďaka FullHD rozlíšeniu je tiež obraz veľmi ostrý a v prípade, že displej telefónu namierite priamo na slnko, automaticky sa aktivuje funkcia Sunlight Display, ktorá zvýši kontrast farieb a vy tak budete displej vidieť ešte lepšie.

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (16)
Perfektné je aj vyvážanie minimálnej úrovne jasu, pri ktorej displej neblyští do očí a aj práca so zariadením v tmavých miestnostiach alebo v noci bude stále pohodlná. Pre lepší spánok tiež Xiaomi do systému integrovalo Čítací režim. Ten z displeja dočasne odstráni modrú farbu, ktorá je známa narúšaním spánku pri používaní smartfónu v noci. Nastaviť si môžete dokonca intenzitu tohto režimu a tiež vylúčiť aplikácie, pre ktoré tento režim nebude platiť. V nastaveniach displeja je možné aj zmeniť teplotu farieb displeja a jeho kontrast.

Výkon a pamäť
Rovnaké osemjadro a viac RAM

[/blockquote]

Nový Xiaomi Redmi Note 3 prichádza s rovnakým osemjadrovým procesorom, ako „staršia“ dvojka. Ide teda o 8-jadrový MediaTek Helio X10 (MT6795) so 64-bitovou architektúrou, jadrami typu Cortex-A53 a taktom 2,0 GHz. Výkon bude však v prípade Redmi Note 3 o niečo vyšší vďaka použitiu väčšej, 3 GB operačnej pamäte RAM typu LPDDR3. Tú však integruje len 32 GB verzia novinky, ktorú som testoval. V ponuke je potom aj 16 GB verzia, ktorá ponúka „len“ 2 GB RAM. O grafický výkon sa postará čip PowerVR G6200 GP s taktom 550MHz. Táto trojica hardvérových komponentoch je napríklad známa aj z vlajkovej lode Meizu MX5 a s výkonom nemá absolútne žiadny problém. Na smartfóne spustíte aj náročnejšie hry ako Need For Speed: No Limits či Dead Effect 2, ktoré samozrejme bežia úplne plynulo. Zabudnúť som nemohol ani známe benchmark testy, vďaka ktorým vieme porovnať hrubý výkon Redmi Note 3 s ostatnými smartfónmi.

TIP: Pre zobrazenie hodnôt prejdite myšou ponad graf.

Mnohých zaujíma aj zahrievanie zariadenia pri náročnejších úlohách. Tu Redmi Note 3 ukazuje, že ani pri dlhšom hraní hier nastavených na vysoké detaily neprodukuje príliš veľa tepla a smartfón sa tak takmer vôbec neprehrieva, je skôr vlažný. Väčšie zahrievanie som pocítil až pri jeho nabíjaní, čo je však bežným faktom väčšiny smartfónov.

Screenshot_2015-12-12-15-07-15

Ako som už spomínal, k dispozícii som mal 32 GB verziu Redmi Note „trojky“, ktorá pre používateľa reálne ponúka presne 25,7 GB. Horšie je to však v prípade 16 GB verzie, pri ktorej môže používateľ reálne využiť len okolo 12 GB priestoru. Bohužiaľ, Xiaomi do Redmi Note 3 neintegrovalo slot pre microSD karty, takže možnosť rozšírenia pamäť tentokrát odpadá. Práve tento fakt môže niektorých potenciálnych záujemcov od kúpi tohto skvelého zariadenia odradiť. K telefónu však vďaka OTG funkcii môžete pripojiť aspoň USB kľúč, ktorý musí byť naformátovaný na FAT32, keďže súborový systém NTFS nepodporuje.

Operačný systém

Chýba ešte pár vylepšení…

Xiaomi Redmi Note 3 rovnako, ako všetky Xiaomi smartfóny, prichádza s populárnou MIUI nadstavbou v najnovšej, 7. verzii. Tá je v prípade Redmi Note 3 založená na Androide 5.0.2. Počas môjho testovania ešte nebola k dispozícii slovenská ROM a smartfón som tak testoval na najnovšej dostupnej čínskej ROM s označením 7.0.7.0 Stable. Ide o stabilnú čínsku ROM, ktorá však napriek prívlastku „Stable“ niekoľko vylepšení potrebuje. Systém Redmi Note 3 je síce plynulý, no občas som sa stretol so zásekmi aplikácií či ich pádmi. Stretol som aj s prípadom, kedy mi smartfón nechcel otvoriť žiadnu aplikáciu, jednoducho sa po kliknutí na ikonku nič nedialo. Pomohlo jednoduché premazanie spustených aplikácií. Aj keď ide len o menšie chyby, Xiaomi ich určite s budúcimi aktualizáciami odstráni, keďže tie pre svoje smartfóny vydávajú každý piatok, samozrejme len v „Developer“ verzii. V prípade Stable verzie sa na update čaká o niečo dlhšie a nemajú presne stanovené časy.

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (18)
Ak sa vrátim späť k nedostupnosti slovenského systému, narážame na problém. Xiaomi Redmi Note 3 je prvý smartfón od Xiaomi, v ktorom výrobca uzamkol bootloader, čo pre používateľa znamená nemožnosť inštalácie žiadnej inej ROM (systému). A keďže slovenský preklad je zabalený do úplne novej ROM spolu so vstavanými Google aplikáciami (tie si v prípade čínskej verzie musíte doinštalovať manuálne), slovenskú ROM do smartfónu nie je možné nainštalovať. Mám pre vás však výborné správy. Vývojári už vyvinuli nástroj, ktorý bootloader smartfónu odomknúť dokáže, takže už čoskoro by sme sa plnohodnotného slovenského systému mohli dočkať. O slovenský a český preklad MIUI sa stará komunita miuios.cz.

Čo sa týka samotného používateľského prostredia, ide o klasickú MIUI 7 nadstavbu, ktorú mnohí z vás už možno poznáte. Po rozsvietení displeja sa zobrazí uzamykacia obrazovka s možnosťou rýchleho prístupu k fotoaparátu. Odomknutím sa nám naskytá pohľad na známu domovskú obrazovku bez menu aplikácií. Nechýba možnosť vytvárania zložiek s aplikáciami, možnosť pridávania rôznych widgetov či zmena efektu prechodu medzi obrazovkami. Nezmenilo sa ani notifikačné centrum po stiahnutí lišty, ktoré je už klasicky rozdelené na dve časti – skratky rýchlych nastavení a samotné notifikácie z aplikácií.

MIUI 7 v Redmi Note 3 obsahuje aj funkcie, ktoré dokážu používanie zariadenia ešte uľahčiť. K dispozícii je známy režim jednej ruky, ktorý môžete nastaviť dokonca na 3 veľkosti displeja – 3,5“, 4“ a 4,5“. Smartfón ponúka aj tzv. „Lite mód“, ktorý zjednoduší celé používateľské prostredie. Táto funkcia je určená najmä pre neskúsených používateľov, ktorý sa v klasickom prostredí nebudú vedieť orientovať.

Snímač odtlačkov prstov

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (17)
Xiaomi Redmi Note 3 ako prvý smartfón od Xiaomi prichádza so snímačom odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený na jeho zadnej strane. Aj keď ide o premiéru spoločnosti, snímač sa im podaril. Snímanie odtlačku je veľmi rýchle a výborná je aj jeho presnosť, no nastali aj situácie, kedy odtlačok nasnímal až na druhý raz. Rýchlosť snímania som porovnal aj s Meizu MX5, pričom Redmi Note 3 sníma odtlačok viditeľne rýchlejšie. Za najväčšiu výhodu tohto snímača považujem schopnosť zariadenie odomknúť aj bez rozsvietenia displeja, čo mnohé smartfóny s takýmto snímačom neponúkajú.

V súčasnosti je snímač možné použiť len na zabezpečenie smartfónu, čo znamená, že aplikácie svojim odtlačkom zatiaľ neuzamknete. Nie je však vylúčené, že takáto možnosť v budúcnosti nepribudne. Do databázy snímača môžete uložiť maximálne 5 odtlačkov, čo je úplne postačujúci počet.

Aplikácie

MIUI 7 obsahuje aj niekoľko užitočných predinštalovaných aplikácií, nejde však o bloatware. Je síce pravdou, že čínska ROM obsahuje po prvom zapnutí pár čínskych aplikácií, no tie je možné behom pár sekúnd veľmi jednoducho odinštalovať. Okrem bežných aplikácií, ako je záznamník zvuku, FM rádio, kalkulačka či kompas, MIUI 7 ponúka aj vylepšeného správcu súborov s možnosťou vytvorenia FTP servera a tiež zdieľania súborov po sieti.

Jednou z najzaujímavejších aplikácií v MIUI 7 je rozhodne Zabezpečenie. Táto aplikácia umožňuje úplnú kontrolu nad vašim zariadením. Ponúka čistič cache pamäte a nepotrebných súborov, zobrazenie spotreby dát mobilného internetu, blocklist, ktorý umožňuje zablokovanie nevyžiadaných telefónnych čísiel, zobrazuje tiež spotrebu batérie, ponúka vstavaný antivírus a takisto správu práv aplikácií. Jednotlivým aplikáciám teda môžete zakázať napríklad prístup k vašej polohe, fotoaparátu alebo mikrofónu.

Redmi Note 3 je vybavený aj IR Blasterom alebo infračerveným portom, ktorým dokážete ovládať rôzne domáce spotrebiče, od klimatizácie k TV či projektoru. K infračervenému dodáva Xiaomi aj vlastnú aplikáciu Mi Remote, ktorá ponúka veľkú databázu svetových výrobcov zariadení. Pridanie zariadenia je pritom veľmi jednoduché – len zamierite na zariadenie a skúšate, či bude na ovládanie reagovať. Smartfón si následne automaticky stiahne kódy a vy tak môžete napríklad váš televízor ovládať z ešte väčšieho pohodlia. Aplikácia ponúka aj rozpis programov, ktorý však funguje len pre čínske televízie. Jediná vec, čo mi v aplikácii chýba, je nemožnosť nastaviť si vlastný univerzálny ovládač pre zariadenia, ktoré v ponuke nenájdeme.

Výdrž batérie

Spokojní budú aj náročnejší

Medzi najväčšie novinky Redmi Note 3 patrí okrem kovového tela a snímača odtlačkov prstov aj veľká, až 4000 mAh batéria. Tá ponúka oproti 3060 mAh batérii v Redmi Note 2 priam perfektnú výdrž. MIUI síce patrí medzi nadstavby, ktoré vyžadujú viac energie, no výdrž batérie v prípade Redmi Note 3 by som označil za výbornú. Počas môjho testu batérie, ktorý zahŕňal najmä internetovú komunikáciu, teda e-maily, Skype, či Facebook, ďalej telefonovanie, vytvorenie niekoľkých fotografií, počúvanie hudby a tiež 10-minútové hranie hier, smartfón ponúkol výslednú výdrž 1 deň aj 8 hodín, pričom displej bol zapnutý neuveriteľných 5 hodín a 36 minút! Zariadenie bolo pritom neustále pripojené k internetu, väčšinou cez WiFi, no počas testu som pár hodín používal aj 4G pripojenie. Test som opakoval dvakrát a výsledky sa takmer zhodovali.

Nezodpovedanou otázkou v prípade Redmi Note 3 je aj rýchlosť nabíjania. Odstopoval som teda nabíjanie z 15% na 100% kapacity batérie. Výsledný čas = 2 hodiny 38 minút. Nejedná sa o najrýchlejšie nabíjanie, no vzhľadom na 4000 mAh batériu a jej výdrž je tento čas prijateľný. Výdrž batérie som otestoval aj v PCMark benchmarku, kde batéria dosiahla perfektné skóre – viac ako 11,5 hodiny!

Pre predĺženie výdrže batérie sú dostupné aj tri režimy šetrenia batérie, ktoré môžete zapnúť cez aplikáciu Optimalizácia. Systém ponúka tiež možnosť vytvorenia vlastného šetriaceho režimu, kde si môžete nastaviť rôzne parametre.

Fotoaparát

13 MPx snímač od Samsungu

Redmi Note 3 na svojej zadnej strane integruje rovnaký 13 MPx snímač, ako jeho predchodca. Ide teda o Samsung snímač s ISOCELL technológiou, clonou f/2.2, fázovým zaostrovaním PDAF a pri fotografiách v tme mu dopomáha duálna prisvetľovacia LED dióda. Vďaka fázovému zaostrovaniu dokáže fotoaparát zaostriť len za 0,1 sekundy, to však platí len pri fotografiách za dobrých svetelných podmienok. Ak budete fotografovať napríklad večer, pripravte sa na dlhé zaostrovanie.

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (14)
Toto platí aj pri kvalite fotografií. Za dobrých svetelných podmienok podáva fotoaparát veľmi slušný výkon, aj keď ide len o strednú triedu. Fotografie ponúkajú dobre farebné podanie aj ostrosť. S blížiacim sa západom slnka však na rad nastupuje najväčší nepriateľ mobilných fotoaparátov – šum. Ten robí fotografiách v zlých svetelných podmienkach asi najväčší problém, aj keď na displeji telefónu vyzerajú fotografie veľmi dobre, v skutočnosti tam ten šum je. Pochváliť musím aj HDR režim, ktorý nie je agresívny a neprepaľuje fotografie.

Nočné fotky:

Všetky fotografie nájdete v plne kvalite na tomto odkaze.

Snímač Redmi Note 3 dokáže nahrávať video v maximálnom rozlíšení 1080p pri 30 snímkach za sekundu. Ponúka aj nahrávanie spomaleného 720p videa pri 120 fps. K dispozícii je samozrejme aj predný selfie fotoaparát, ktorý disponuje 5 MPx rozlíšením a taktiež 1080p video záznamom.

Aplikácia fotoaparátu ponúka štandardné funkcie. K dispozícii sú režimy ako panoráma, scénický režim, krása či manuálny. V manuálnom režime môžete nastaviť len dva parametre fotoaparátu – vyváženie bielej a ISO. K dispozícii sú aj rôzne efekty fotografií.

Multimédiá

Kvalitný zvukový výstup je súčasťou

Redmi Note 3 nesklame ani svojou multimediálnou výbavou. Veľký 5,5“ FullHD displej s IPS technológiou ponúka naozaj skvelý obraz pri sledovaní FullHD filmov. K skvelému zážitku prispieva aj prekvapivo kvalitný hlavný reproduktor, ktorého zvuk je čistý, nechýbajú mu výšky a dokonca ani bassová vložka. Výborne je na tom aj zvukový výstup do slúchadiel, ktorý som testoval so slúchadlami Xiaomi Mi Headphones. Xiaomi Redmi Note 3 ponúka softvérovú úpravu zvuku priamo pre tieto slúchadlá, pričom zvuk s touto úpravou je naozaj perfektný. Takáto softvérová úprava zvuku je k dispozícii aj pre ostatné Xiaomi slúchadlá, ako napríklad Piston 2 alebo Piston 3.

MIUI 7 prináša aj starý známy prehrávač hudby, ktorý si mnoho majiteľov Xiaomi smartfónov pochvaľuje a inak to nie je ani v mojom prípade. Prehrávač ponúka základné rozdelenie skladieb a skvelý ekvalizér. K dispozícii je aj spomínaná softvérová úprava pre konkrétny typ slúchadiel, ktorá má názov Dirac HD Sound.

Konektivita

DualSIM s neúplným LTE

Súčasťou výbavy Xiaomi Redmi Note 3 je samozrejme aj široké množstvo antén k pripojeniu. K dispozícii je dual-band Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, WIFI Direct, Bluetooth 4.0 LE, microUSB 2.0 s funkciou OTG, GPS s AGPS a GLONASS, štandardný 3.5mm audio jack či už spomínaný IR Blaster.

Príjem GPS signálu v prípade Redmi Note 3 je veľmi dobrý a naozaj rýchly je aj fix polohy, ktorý prebehne do pár sekúnd. S presnosťou GPS je to o niečo horšie. Druhý screenshot pochádza z aplikácie Moje Trasy od Google. Smartfón bol nehybne položený na jednom mieste na otvorenom priestranstve a zaznamenával polohu. Ako môžete vidieť, poloha veľmi skákala, čo však mohlo spôsobiť aj nepriaznivé počasie počas testu.

Pre čínske smartfóny je už „štandardom“ disponovať DualSIM funkcionalitou, ktorú prináša aj Redmi Note 3. Oba sloty pritom podporujú 4G LTE pripojenie na frekvenciách 1800/2100/2600 MHz a ako môžete vidieť, pásmo 800 MHz v podpore chýba, čo znamená, že mimo mesta si rýchly 4G internet na tomto smartfóne zrejme neužijete. DualSIM však funguje bez problémov, ja som túto funkciu testoval s kartami od O2 a Swan, pričom jednu som primárne využíval na telefonovanie a SMS správy, druhú zasa na internet. V nastaveniach je potom samozrejme možné si zvoliť, ktorú kartu budete na čo používať. V aplikácii telefónu alebo pri odosielaní SMS správy je takisto možné si zvoliť, z ktorej karty bude uskutočnený hovor alebo správa odoslaná.

Čo sa týka samotného telefonovania, druhá strana sa mi často sťažovala, že ma slabo počuje, pritom som do telefónu rozprával dokonca aj hlasnejšie. Bude to pravdepodobne mikrofónom, ktorý mal problémy aj u predchodcu, Xiaomi Redmi Note 2.

Záver

Xiaomi Redmi Note 3: Najlákavejší smartfón strednej triedy za rok 2015

Spoločnosť Xiaomi predstavením modelu Xiaomi Redmi Note 3 prilákalo zraky väčšiny technologického sveta. Ich posledný smartfón pre tento rok cenou spadá do nižšej triedy, no výbavou je to nadupaná mašina, ktorá vám vytrie zrak. Výkon zabezpečuje známy osemjadrový MediaTek Helio X10 procesor spolu s 2 alebo 3 GB RAM, ktoré sú plne dostačujúce.

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (18)
Ešte lepší dojem zo smartfónu robí celokovová konštrukcia s prémiovým dizajnom. Veľkou novinkou je aj rýchly a presný snímač odtlačkov prstov a tiež až 4000 mAh batéria, ktorá ponúka perfektnú výdrž. Xiaomi s vydaním Redmi Note 3 opäť odviedlo kus poctivej práce, no niektorých potencionálnych záujemcov by mohla odradiť absencia slotu pre microSD karty, opäť neúplná podpora našich LTE frekvencií či len priemerný fotoaparát.

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (8)
Naskytá sa však otázka, oplatí sa priplatiť si za nový Redmi Note 3 alebo pár eur ušetriť a zobrať starší Redmi Note 2? Moja odpoveď znie: Určite si priplaťte! Kovové telo, snímač odtlačkov a väčšia batéria stoja za tie peniaze. Xiaomi Redmi Note 3, najlákavejší smartfón strednej triedy za tento rok, si môžete zakúpiť v e-shope iBuygou.com za skvelých 177 €. E-shop pre vás ponúka aj zľavové kupónyIBG20151224 pre 32 GB verziu a IBG201512242 pre 16 GB verziu.

Xiaomi Redmi Note 3 kúpite najvýhodnejšie v e-shope iBuygou.com!

+Plusy -Mínusy
+Prémiová celokovová konštrukcia -Neúplná podpora našich 4G LTE sietí
+Vysoký výkon -Pre niekoho absencia microSD slotu
+Rýchly snímač odtlačkov prstov -Systém potrebuje ešte vyladiť
+Výborná výdrž batérie
+Nízka cena

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú