Plusy

+ Vodeodolnosť
+ Výborná spolupráca so Samsung Health
+ Nepretržité meranie tepu

Mínusy

- Krátky nabíjací kábel
- Krátke zobrazovanie notifikácií

Na trhu je aktuálne pomerne veľké množstvo smart náramkov či hodiniek od rôznych výrobcov. Vďaka tomu si zákazník môže vybrať to, čo mu vyhovuje, či už z pohľadu špecifikácií, alebo ceny. Spoločnosť Samsung len nedávno predstavila nový smart náramok Galaxy Fit e.

Obsah balenia

V malej krabičke nájdeme po otvorení samotný náramok, nabíjací adaptér a stručný návod. Celkovo je náramok v krabičke dobre chránený k čomu pomáha aj fólia na displeji. V samotnej krabičke nenájdeme žiadne príslušenstvo navyše, čo v tomto prípade ani nie je potrebné.

Funkcionalita náramku

Začnem na začiatok zapínaním. Zapínací mechanizmus je trochu zložitejší, no celé je to len o zvyku. Výhodou tohto zapínania je fakt, že nie je šanca, aby sa ti sám od seba rozopol. Na konštrukcii náramku nenájdeš žiadne hardvérové tlačidlo.

Nedokážeš ho vypnúť ani zapnúť, nakoľko všetko funguje automaticky. Pri prvom zapnutí je potrebné si pomôcť nabíjačkou. Náramok sa tvári, že je vybitý, aj keď mal v mojom prípade ešte 59 %. Na prvý pohľad sa bude zdať, že displej je pomerne veľký a zaberá celú prednú stranu. V skutočnosti to tak nie je a zaberá len približne polovicu. Displej je čiernobiely a poskytuje rozlíšenie 128 x 64 pixelov.

Rozsvietiť displej je možné dvomi spôsobmi. Sám si môžeš zvoliť, ktorý použiješ, prípadne si zvolíš kombináciu oboch. Štandardným spôsobom je rozsvietenie displeja zdvihnutím ruky, no môžeš ho prebudiť aj klepnutím na displej. V podstate všetko je ovládané pomocou klepnutia. Každým klepnutím sa posunieš v menu ďalej, no možnosť vrátiť sa späť nie je. Musíš sa preklikať až k tej funkcii, ktorú chceš zvoliť.

Sklamaním boli pre mňa notifikácie. Spoľahlivosť je na veľmi dobrej úrovni. Vždy pri novom upozornení ma náramok na všetko upozornil a zavibroval. Čo však hodnotím ako mínus, je čas, počas ktorého musíš zareagovať na danú notifikáciu. Každá notifikácia sa zobrazí len na približne 7 sekúnd a ak sa počas tejto doby nestihneš pozrieť na náramok, nezistíš, či ti niekto napísal správu, alebo prišlo upozornenie z nejakej aplikácie.

V aplikácii Galaxy Wearable, pomocou ktorej pripojíš svoj smartfón k náramku, si môžeš vybrať rôzne miniaplikácie, ktoré bude displej zobrazovať. Celkovo ich je na výber 6. Okrem zobrazovania krokov, spánku, kalendára, kalórií či počasia je možné sledovať aj srdcový tep. Taktiež si môžeš v aplikácii nastaviť funkciu budíka. Náramok ťa zobudí vibráciami.

V prípade fitness funkcií určite poteší automatické sledovanie aktivity. Samsung Galaxy Fit e je schopný rozoznať, či aktuálne kráčaš, beháš alebo cvičíš.

Pri výkone aktivity sa automaticky zapne sledovanie, ktoré sa následne uloží do aplikácie S-Health. Pri každom kilometri chôdze alebo behu ťa aplikácia sama upozorní cez reproduktor smartfónu alebo slúchadlá, že si prešiel ďalší kilometer.

Samsung Galaxy Fit e je navyše aj vodeodolný. Môžeš sa s ním sprchovať alebo dokonca aj plávať. V príručke je uvedené, že náramok je vodeodolný až do hĺbky 50 metrov. Na hlbšie potápanie určite nie je vhodný kvôli tlaku a prípadnému poškodeniu.

Nabíjanie prebieha pomocou nabíjacej kolísky, ktorú s pinmi pripojíš k náramku. Vytknúť môžem v tomto prípade len dĺžku kábla, ktorá má len 10 centimetrov. Možnosť odpojiť ho a pripojiť vlastný, žiaľ, v tomto prípade nie je. Nabitie náramku na 100 % trvá necelú hodinu a pol.

Samotná výdrž batérie by mala byť podľa Samsungu 10 dní. Z vlastnej skúsenosti to bude o približne 3-4 dni menej v závislosti od používania. Náramok Samsung Galaxy Fit e sa predáva za cenu 39 € a je dostupný je v bielej, čiernej a žltej farbe.

Záver

Samsung Galaxy Fit e je malý, nenápadný smart náramok, ktorý zaujme výdržou a najdôležitejšími fitness funkciami. Poteší vodeodolnosť a výborná spolupráca s aplikáciou S-Health. Ako mínus hodnotím už spomínané krátke zobrazenie upozornení či príliš krátky kábel od nabíjacej kolísky.

V každom prípade však môžem náramok od Samsungu odporučiť. Za priameho konkurenta by sa dal považovať Xiaomi Mi Band 3, ktorý je minimálne cenou ďaleko lepšia alternatíva. Ak však vlastníš viacero zariadení od Samsungu a potrpíš si na kvalitu juhokórejskej značky, pri Galaxy Fit e nie je čo riešiť a tento náramok je tak pre teba tým pravým.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom