Plusy

+ Kvalitná konštrukcia
+ Špičková kvalita zvuku
+ Dlhá výdrž
+ Potláčanie okolitého hluku
+ Pohodlné nosenie

Mínusy

- Vyššia cena
- Starší microUSB konektor

V minulosti mohlo platiť, že slúchadlá bez káblov nepodávali tak kvalitnú reprodukciu zvuku ako tie káblové, avšak technológie sa za ten čas vyvinuli dostatočne na to, aby sa situácia zasadne zmenila. Svoje zastúpenie má medzi bezdrôtovými slúchadlami aj AKG od Samsungu, ktorý už neraz dokázal, že vie, čo zákazník čaká od kvalitného páru slúchadiel. Svoje skúsenosti využil aj pri vývoji modelu N700nc, ktorý sme si naplno otestovali aj my v redakcii.

Milovníci kvalitnej hudby sa neustále naháňajú za špičkovými slúchadlami, ktoré by im poskytli čo najlepší zážitok z počúvania audia. Hoci má každý v tomto smere iné preferencie, pravdou naďalej ostáva, že budúcnosť vyzerá čoraz viac bezdrôtovo.

Zobraziť celú galériu (15)
Dávid Igaz / FonTech

Klasický 3,5 mm audio jack je medzi smartfónmi už len raritou, avšak ešte dlho predtým sa tento trend dostal aj do kategórie slúchadiel, kde sa popri káblových objavili aj bezdrôtové modely.

Robustná a pevná konštrukcia

Zákazník po objednaní týchto slúchadiel dostane domov veľké balenie, ktoré už na pohľad naznačuje, že sa bude jednať o niečo, čo rozhodne nie je určené na nosenie vo vrecku. Pri rozbalení ma potešil aj štýl, akým Samsung tieto náušné slúchadlá zabalil. Po vytiahnutí sa obal otvára ako hrubá kniha a skrýva v sebe prenosné ochranné púzdro s príjemnou textúrou , s ktorým je možné zobrať slúchadlá kamkoľvek na cesty, no príde vhod pripraviť si preň nejaké miesto v batohu.

Zobraziť celú galériu (15)
Dávid Igaz / FonTech

A práve v púzdre sa potom nachádzajú slúchadlá AKG N700nc v tvarovanom uložení. Nájdeme tu však aj odkladací priestor za sieťkou pre pribalený kábel, alebo iné príslušenstvo. Držiaky náušníkov sú zo spodnej strany vybavené trojicou tlačidiel na ľavej a dvoma tlačidlami na pravej strane.

Zobraziť celú galériu (15)
Dávid Igaz / FonTech

S troma ľavými tlačidlami je možné ovládať nielen hlasitosť a prehrávanie zvuku, ale stredným sa dajú taktiež privolať digitálni asistenti od Googlu a Apple, či aktivovať hlasové ovládanie pre prednastavené akcie. Zároveň však slúži aj k prijímaniu hovorov.

Zobraziť celú galériu (15)
Dávid Igaz / FonTech

Na pravej strane sa potom nachádza posuvné tlačidlo, ktoré je vyhradené pre zapínanie/vypínanie slúchadiel a ich párovanie. Pod nim je osobité tlačidlo pre aktiváciu režimu potláčania okolitého hluku, o ktorom si však viac povieme neskôr.

Sadnú ako uliate

Samotné slúchadlá pôsobia mohutne, hoci ich konštrukcia nepatri k tým najväčším. Treba však podotknúť, že v rukách používateľ pocíti kvalitné prevedenie z plastu, u ktorého nemusí mať strach, že dlho nevydrží, či začne vŕzgať. Ešte viac istoty, že slúchadlá na hlavu naozaj sadnú ako uliate, poskytne prispôsobiteľný náhlavník a náušniky, ktorým nechýba pamäťová pena ukrytá pod koženým polstrovaním.

Zobraziť celú galériu (15)
Dávid Igaz / FonTech

Pár náušníkov dokáže dokonale obopnúť uši, aby sa všetok produkovaný zvuk dostal priamo do zvukovodov používateľ a už teraz prezradím, že sa jedná o naozaj vysokú kvalitu audia.

Zobraziť celú galériu (15)
Dávid Igaz / FonTech

Takto kvalitne spracované slúchadlá mi potom nevadili ani pri dlhom počúvaní hudby. Pre niekoho môže byť prekážkou hmotnosť 261 gramov, no tento aspekt dokázal výrobca skvelo rozložiť, aby bolo nosenie tohto produktu pohodlné. Úroveň komfortu zvyšuje aj spomínané potláčanie okolitého hluku a.k.a technológia ANC, ktorá využíva mikrofóny k tomu, aby dokázala odfiltrovať zvuky okolitého prostredia.

Zobraziť celú galériu (15)
Dávid Igaz / FonTech

Musím len potvrdiť, že funguje naozaj spoľahlivo a vďaka tejto funkcii som si dokázal vychutnať obľúbenú hudbu bez akýchkoľvek rušivých zvukov aj v hlučnejšom prostredí. Pokiaľ používateľ potrebuje počuť okolie napríklad pri chôdzi, stlačením jediného tlačidla sa potlačenie hluku vypne a do mušlí slúchadiel preniká viac zvuku z okolia, pričom sa stlmí hlasitosť prehrávanej hudby.

Špičková kvalita audia

Samotné počúvanie muziky je jedinečným zážitkom, ktorý môže „audiofil“ zažiť aj pri iných slúchadlách štúdiovej kvality. Reprodukcia hudby je v AKG N700nc jednoducho na vysokej úrovni a produkovaný zvuk je bohatý na vyvážené výšky, stredy, ale aj basovú zložku. Excelentné podanie audia pritom zabezpečuje aj spomínaná technológia ANC. Tá dokáže vyradením nechcených zvukov okolia používateľa ohromiť nerušeným počúvaním obľúbených pesničiek, ktoré si vychutná skutočne naplno.

Skeptici by sa pritom mohli obávať strát, ktoré boli pre bezdrôtové slúchadlá v minulosti charakteristické. Cez Bluetooth vo verzii 4.2 sa však zo zariadenia dostáva do slúchadiel minimálne skreslená hudba vo frekvenčnom rozsahu od 20 Hz do 20 kHz s citlivosťou 110 dBSPL/1 mW a impedanciou 16 Ohm. S najvyššou hlasitosťou sa však hudba dostáva aj do okolia, ktoré môže počuť, čo si používateľ momentálne púšťa.

Zobraziť celú galériu (15)
Dávid Igaz / FonTech

Vynikajúci zvuk používateľ dostane aj bez použitia slúchadlového zosilňovača a pri mojom teste som mal slúchadlá spárované ako s notebookom, tak aj so smartfónmi s Androidom a iOS. Vo všetkých prípadoch bolo počúvanie absolútne kvalitné, a to až natoľko, že som slúchadlá ani nechcel zložiť z hlavy. Kvalita reprodukcie hudby pritom prekvapila aj moje okolie, ktoré ostalo ohromené už po pár sekundách počúvania. Výrobca ale prišiel aj s možnosťou pre milovníkov káblových slúchadiel. K AKG N700nc je totiž možné pripojiť aj pribalený kábel, ktorý je zároveň redukciou z 2,5 mm jacku na 3,5 mm jack.

Zobraziť celú galériu (15)
Dávid Igaz / FonTech

Zabudovaná 110 mAh batéria je dostatočne veľká na to, aby utiahla 20 hodín intenzívneho prehrávania hudby, vďaka čomu som si s jedným plným nabitím vystačil aj niekoľko dní. S pripojeným káblom je spotreba menšia a na jedno nabitie sa výdrž predĺži ešte o niekoľko ďalších hodín. Pri striedmom používaní bude potom nabíjačka zapotreby iba raz za pár týždňov.

Pre nabíjanie je potom k dispozícii starší microUSB konektor, pomocou ktorého sa dokážu slúchadlá nabiť v priebehu niekoľkých minút. V tomto smere by ma ale skôr potešil modernejší USB-C konektor. Slúchadlá pri malom množstve energie batérie upozornia používateľa nielen zvukovým upozornením, ale aj červenou diódou na ľavej mušli. Aj chvíľa nabíjania však stačí na niekoľko desiatok minút počúvania v prípade, ak nie je čas nabiť batériu na 100 %.

Jednoduchá, no užitočná aplikácia

Aby Samsung uľahčil používanie týchto špičkových slúchadiel, ponúka používateľom možnosť využiť aj aplikáciu AKG Headphone pre Android a iOS. V nej sa nachádzajú možnosti pre nastavenie vlastného ekvalizéra, nastavenie potláčania okolitého hluku, automatické vypnutie slúchadiel, no nájdeme tu aj indikáciu úrovne nabitia batérie.

Vďaka jednoduchému grafickému prostrediu je používanie aplikácie naozaj intuitívne, avšak zišlo by sa aj zopár prednastavených možností ekvalizéra. Výhodou pri nastavovaní tejto funkcie podľa vlastných preferencií je možnosť upraviť každú frekvenciu, od najnižších basových tónov, až po výšky, čo po chvíli skúmania zvládne každý.

AKC N700nc sú dokonalým reprezentantom kategórie prémiových slúchadiel

Pri výbere nového páru slúchadiel mnohí zákazníci pozerajú aj na cenovku. Pre tých, ktorí si chcú dopriať vyššiu kvalitu zvuku a spracovania, priniesol Samsung bezdrôtový model N700nc, ktorý splní všetky očakávania aj u náročného zákazníka. Pevná konštrukcia je z plastu, avšak neprejavuje ani náznak slabých miest, či vŕzgania. Jednoducho povedané, výrobca naozaj dokázal spracovať rám veľmi kvalitne. K tomu pridal pohodlný materiál pre náhlavník a náušniky.

Zobraziť celú galériu (15)
Dávid Igaz / FonTech

Samostatnou kategóriou je potom kvalita zvuku, ktorý je na špičkovej úrovni a slúchadlá potešia uši používateľa už po prvom nasadení. Aby však mohlo byť prehrávanie nerušené, pridal Samsung aj vynikajúcu technológiu ANC pre potlačenie okolitého hluku a tá funguje naozaj skvelo. Niekoho môže zamrzieť starší microUSB konektor, či starší štandard Bluetooth 4.2, avšak to si slúchadlá kompenzujú inými dôležitými vlastnosťami. A potom je tu cena. Tá nie je pre každého, no pokiaľ si aj ty jeden z tých náročných používateľov, tak AKG N700nc ťa rozhodne nesklamú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom