Ak o tom stále nevieš, tak tento rok to bude 10 rokov od predstavenia prvého iPhonu. Na túto príležitosť si Apple pripravuje špeciálny kúsok, ktorý zatiaľ poznáme ako iPhone 8 či iPhone X.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Aj keď nové iPhony už niekoľko rokov veľké inovácie nepriniesli, tento rok má byť výnimkou. Od iPhonu 8 sa totiž očakáva predná strana s najtenšími rámikmi vôbec a snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo pod displejom. Vďaka tomu by už výrobca nepotreboval fyzické tlačidlo a spodný rámik sa tak výrazne zúži. Reálne vyzerajúcich konceptov tohto smartfónu sme už videl skutočne neúrekom. Fanúšik pod prezývkou The 90s Robot sa však rozhodol spracovať doterajšie rendery do videa a výročný iPhone 8 si tak môžeme detailne pozrieť zo všetkých uhlov.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/The 90s Robot

iPhony tento rok rozhodne budú potrebovať výrazný redizajn, nakoľko minuloročný model vyzerá oproti Samsungu Galaxy S8 naozaj zastaralo. Video krásne ukazuje, ako sú všetky elementy prednej strany ukryté pod displejom a zariadenie tak z prednej strany vyzerá ako ničím nerušený displej. Zadná strana zas obsahuje vertikálne umiestnený duálny fotoaparát. Čo naopak neobsahuje, je snímač odtlačkov prstov. Niektoré zdroje však tvrdia, že technológia, vďaka ktorej mal byť snímač zabudovaný displeja, ešte nie je pripravená na masovú produkciu, a tak sa od iPhonu 8 očakávajú skutočne napínavé novinky.

nenechaj si ujsť
Takmer bezrámikový displej v iPhone 8 má prísť so špeciálnou funkčnou časťou. Takto by mohla fungovať

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
57%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
29%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.