Jednou z najhorúcejších noviniek sveta smartfónov v tomto roku bude aj výročný model kalifornskej spoločnosti. O iPhone 8 doteraz uniklo mnoho špekulácií a niektoré z nich boli celkom vierohodné. Šepká sa, že budúca 8-ka dostane veľký bezrámikový displej, ktorý pokryje celu prednú stanu smartfónu. Ako by mala táto veľká inovatívna obrazovka pracovať nám odhalil nový koncept tohto smartfónu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Za mnohými špekuláciami ohľadom pripravovaných smartfónov stoja rôzni dizajnéri, fanúšikovia, no aj ľudia, ktorých predpovede sa už párkrát naplnili. Jedným z nich je aj Benjamin Geskin, ktorý vypracoval koncept nového iPhonu 8. Na ňom je na prvý pohľad viditeľná veľká obrazovka len s minimálnymi rámikmi. Čo je však na tomto návrhu najzaujímavejšie, je funkčná časť displeja.

iPhone 8zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Nenechaj si ujsť
iPhone 8 nebude potrebovať 6 GB RAM, aby porazil konkurenciu

Tá má slúžiť napríklad na ovládanie hudobného prehrávača či aplikácie fotoaparátu. V tejto spodnej časti smartfónu má byť umiestnené aj virtuálne tlačidlo, no niektoré zdroje dokonca hovoria aj o snímači odtlačkov prstov. Principiálne bude táto ovládacia časť displeja slúžiť podobne ako TouchBar na najnovšom MacBooku Pro. A nejde len o čerstvý výmysel autora konceptu.

iPhone 8 konceptzdroj fotografie: Benjamin Geskin

O takejto funkcii displeja budúceho iPhonu sa hovorilo ešte vo februári, keď túto funkčnú oblasť predpovedal známy analytik Ming-Chi Kuo. Jeho predpovede sú taktiež celkom dôveryhodným zdrojom informácií o pripravovaných smartfónoch. Obrazovka výročného iPhone 8 má dosiahnuť uhlopriečku až 5,8″. Z toho bude použiteľných približne 5,15″, pretože zvyšok má zabrať práve spomínaná funkčná časť obrazovky. To, či sa Apple skutočne rozhodne pre toto riešenie, zistíme až na jeseň.


zdroj fotografie: Benjamin Geskin

zdroj fotografií: Benjamin Geskin

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
55%
Páči sa mi to
9%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
36%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]