Jednou z najhorúcejších noviniek sveta smartfónov v tomto roku bude aj výročný model kalifornskej spoločnosti. O iPhone 8 doteraz uniklo mnoho špekulácií a niektoré z nich boli celkom vierohodné. Šepká sa, že budúca 8-ka dostane veľký bezrámikový displej, ktorý pokryje celu prednú stanu smartfónu. Ako by mala táto veľká inovatívna obrazovka pracovať nám odhalil nový koncept tohto smartfónu.

Za mnohými špekuláciami ohľadom pripravovaných smartfónov stoja rôzni dizajnéri, fanúšikovia, no aj ľudia, ktorých predpovede sa už párkrát naplnili. Jedným z nich je aj Benjamin Geskin, ktorý vypracoval koncept nového iPhonu 8. Na ňom je na prvý pohľad viditeľná veľká obrazovka len s minimálnymi rámikmi. Čo je však na tomto návrhu najzaujímavejšie, je funkčná časť displeja.

iPhone 8zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Nenechaj si ujsť
iPhone 8 nebude potrebovať 6 GB RAM, aby porazil konkurenciu

Tá má slúžiť napríklad na ovládanie hudobného prehrávača či aplikácie fotoaparátu. V tejto spodnej časti smartfónu má byť umiestnené aj virtuálne tlačidlo, no niektoré zdroje dokonca hovoria aj o snímači odtlačkov prstov. Principiálne bude táto ovládacia časť displeja slúžiť podobne ako TouchBar na najnovšom MacBooku Pro. A nejde len o čerstvý výmysel autora konceptu.

iPhone 8 konceptzdroj fotografie: Benjamin Geskin

O takejto funkcii displeja budúceho iPhonu sa hovorilo ešte vo februári, keď túto funkčnú oblasť predpovedal známy analytik Ming-Chi Kuo. Jeho predpovede sú taktiež celkom dôveryhodným zdrojom informácií o pripravovaných smartfónoch. Obrazovka výročného iPhone 8 má dosiahnuť uhlopriečku až 5,8″. Z toho bude použiteľných približne 5,15″, pretože zvyšok má zabrať práve spomínaná funkčná časť obrazovky. To, či sa Apple skutočne rozhodne pre toto riešenie, zistíme až na jeseň.


zdroj fotografie: Benjamin Geskin

zdroj fotografií: Benjamin Geskin

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom