Filmový veterán Ridley Scott sa do dôchodku zďaleka nechystá a okrem rozpracovaných filmových projektov si minulý rok odskočil aj do televízie, kde divákom predstavil neopozeranú sci-fi novinku Raised by Wolves.

10-dielny seriál zapodievajúci sa filozofickými, spoločenskými, ale tiež náboženskými otázkami na vzdialenej opustenej planéte Kepler-22b, sa okamžite po premiére zaradil medzi najväčšie hity HBO Max a takmer okamžite po premiére mu bola odklepnutá ďalšia séria.

Tá je u divákov nielen vítaná, ale priam vyžadovaná, keďže koniec prvej série nechal otvorených viacero horúcich otázok a okrem iného medzi fanúšikmi vyvolal živú diskusiu. Na rozdiel od predchodcu s desiatimi časťami bude druhá séria pozostávať len z ôsmych epizód.

Showrunner seriálu Aaron Guzikowski aj týmto spôsobom reagoval na divácku kritiku pomalého tempa prvej série, ktoré patrilo k najčastejším diváckym sťažnostiam. Pokračovanie by teda malo byť o niečo dynamickejšie. Raised by Wolves 2 na HBO Max (u nás na HBO Go) prvou epizódou pokračuje už vo štvrtok 3. februára, zhrnuli sme všetko podstatné, čo sa o seriáli oplatí vedieť.

Bude druhá séria poslednou?

Nikto presne nevie, s čím na nás tvorcovia v pokračovaní vyrukujú, isté však je, že ak Raised by Wolves opäť zaznamená divácky úspech, druhá séria nebude finálnou stanicou. Guzikowski s HBO ešte pred premiérou prvej série uzavrel dohodu na viacero pokračovaní, v minulosti sa nechal počuť, že príbeh seriálu by rád rozpovedal na pozadí piatich alebo šiestich sérií. Zároveň sa vyjadril, že má veľmi jasnú predstavu, ako by Raised by Wolves malo skončiť. Či sa vízia naplní bude záležať v prvom rade od sledovanosti.

Text nižšie obsahuje spoilery.

Čo sa stalo v prvej sérii a ako to ovplyvní pokračovanie?
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP