banner-pro-6
Len pred dvoma dňami sa k nám dostali prvé informácie o tom, že známy výrobca procesorov, Qualcomm, sa chce súdiť s Meizu pre porušovanie patentov. Dnes sa tejto téme budeme venovať opäť a slovo už padlo aj o sume, ktorú si chce americký výrobca procesorov vysúdiť.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Qualcomm podal ešte minulý týždeň v Pekingu na Meizu sťažnosť pre porušovanie jeho patentov. V tom čase však ešte nebola známa suma, ktorú chce Qualcomm od Meizu získať. Dnes je už táto čiastka známa, pričom sa jedná o 520 miliónov yuanov, čiže približne 71 miliónov eur. Aj keď Meizu vo svojich smartfónoch procesory od Qualcommu nepoužíva, americký výrobca tvrdí, že Meizu si predsa len našlo spôsob, ako využiť jeho patenty bez povolenia a platenia poplatkov.

[tip color=“white“]TIP: Qualcomm sa chce súdiť s Meizu kvôli porušovaniu 3G a 4G patentov [/tip]

MEIZU PRO 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


s_c88f1b6cf68d4dfaac65168da491d6fd

Meizu sa už k tejto situácii vyjadrilo s tým, že nikdy neodmietlo platiť za patenty. Ďalej uviedlo, že s Qualcommom viackrát hovorilo a je veľmi sklamané, že ho priviedol na súd. Pre toto súdne konanie výrobca plánuje usporiadať aj tlačovú konferenciu, ktorá sa bude konať už zajtra, teda 28. júna. Na nej sa teda dozvieme podrobnejší postoj Meizu k tomuto sporu.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom