Qualcomm sa chce súdiť s Meizu kvôli porušovaniu 3G a 4G patentov

banner-pro-5
Meizu sa radí medzi najznámejších čínskych výrobcov a ako väčšina, aj tento sa rád občas „inšpiruje“ niečím od známejších svetových výrobcov. Meizu už malo na konte viacero súdnych sporov a tentokrát sa s ním chce súdiť aj americký Qualcomm, ktorého poznáme predovšetkým ako výrobcu procesorov Snapdragon.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Hoci Meizu procesory od Qualcommu vo svojich smartfónoch nepoužíva z dôvodu zachovania čo najnižších cien (namiesto nich používa MediaTek), Qualcomm si predsa len našiel nejakú zámienku na súdenie. Tvrdí, že Meizu vo svojich zariadeniach používa niektoré z patentov patriacich Qualcommu.

MEIZU PRO 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>meizu-pro-6-recenzia (23)

Meizu Pro 6

Pre Meizu toto nie je prvý spor a zopár si ich už „vychutnalo“. V minulosti sa s ním už súdil Apple pre kopírovanie dizajnu smartfónov v rade MX a tiež ZTE pre kopírovanie dizajnu tlačidla „Domov“. Na to, ako sa táto situácia vyvinie, si ešte budeme musieť pár mesiacov počkať. Meizu zatiaľ nepodalo žiadne oficiálne vyjadrenie.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.