Prepad, ktorý zaznamenal trh kryptomien v polovici mája, pochopiteľne vo veľkom zasiahol aj „memecoiny“, teda kryptomeny, ktoré pôvodom vznikli ako vtip.

Najznámejší dogecoin, ktorý si od začiatku roka získal veľkú pozornosť najmä vďaka Elonovi Muskovi, ktorý kryptomenu bez ostychu propagoval na svojom Twitteri, stratil od rekordných hodnôt nad úrovňou 0,73 USD začiatkom mája viac ako 75 % a koncom júla sa predával na hodnotách okolo 0,17 USD.

Dogecoin je na dobrej vlne, udržal si dôležitú hodnotu

Ako však upozornil portál Bitcoinist, „psia kryptomena“ zaznamenala jeden zo svojich najlepších víkendov v posledných mesiacoch a od piatku 6. augusta si pripísala viac ako 30 %, pričom aktuálne sa obchoduje okolo sumy 0,26 USD. Dogecoin zároveň prerazil aj 50-dňový kĺzavý priemer MA 50, čo sa mu nepodarilo od krátkeho „výstrelu“ začiatkom júna.


Nárast v desiatkách percent sa podaril aj jeho „dvojčaťu“ menom Shiba Inu, ktoré si počas víkendu pripísalo viac ako 25 % a aktuálne sa obchoduje za 0,0000077 USD.


Je však dôležité pripomenúť, že za týmto rastom rozhodne stojí aj pozitívny sentiment na trhu, ktorý okrem iného zapríčinil aj rast najväčšej kryptomeny bitcoin.

Tá si od rekordne nízkych hodnôt koncom júla pripísala už viac ako 50 % a počas víkendu prekonala aj 200-dňový kĺzavý priemer MA 200, pričom v čase písania článku sa obchoduje na sume tesne pod 46 000 USD.

Prečítaj si tiež
Sedieť pri grafe je zbytočné. Toto je 5 ukazovateľov, ktoré musíš sledovať pri bitcoine

Dogecoin ani Shiba Inu však už dávno nie sú iba „vtipom“ a aj napriek kontroverzným začiatkom a obrovskému výstrelu ceny vyvolávajú v investoroch aj presvedčenie o svojej hodnote.

U dogecoinu, ktorý sa stále pevne drží v prvej desiatke najväčších kryptomien, veria investori aj v jeho akceptovanie u niektorých spoločností, čo by mohlo v budúcnosti poslať jeho cenu „na Mesiac“, respektíve na rekordné hodnoty okolo 0,80 USD.

NEPREHLIADNI
Postrach bánk a budúcnosť našich financií. Čo sú DeFi a ako zmenia aj tvoj život?

Kryptomenu Shiba Inu zase „preslávil“ aj zakladateľ platformy Ethereum Vitalik Buterin. Tomu totiž jej tvorcovia pri vytvorení kryptomeny darovali polovicu tokenov, z ktorých veľkú časť sa však Buterin v polovici mája rozhodol spáliť, pričom 10 % zo svojich tokenov v celkovej hodnote viac ako 1 miliardy dolárov daroval do fondu určeného na podporu Indii v boji s ničivou vlnou COVID-19.

To zapríčinilo instantný prepad ceny kryptomeny o 44 %, pričom podľa oficiálnej stránky kryptomeny tak Buterin zároveň zaistil „dlhodobý úspech a stabilitu projektu“.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú