Na sociálnej sieti Reddit sa objavila správa, ktorá by mala zaujímať všetkých majiteľov konzoly PS4. Množstvo používateľov sa totiž sťažuje na prichádzajúce správy od neznámych ľudí, po ktorých sa konzola začne čudne správať či zlyhávať.

V tomto prípade tak neostávalo používateľom nič iné, ako vykonať obnovenie továrenských nastavení. Niečo podobné sa pritom v minulosti objavilo aj na mobilných platformách, pričom priebeh aj následky boli v podstate totožné. Dôvod takéhoto konania nie je veľmi jasný, no keď sa správy o napádaní konzol PS4 potvrdia spoločnosťou Sony, onedlho by mal byť vydaný upravený fimvér, ktorý tento problém eliminuje.

V každom prípade netreba správu otvárať

Ak sa chceš týmto problémom vyhnúť, rozhodne sa neodporúča správu otvárať, ale rovno ju vymazať. Najlepšie tak spravíš cez aplikáciu Playstation Message, nakoľko sa to udeje mimo konzoly. Niekoľko používateľov tiež potvrdilo, že tento spôsob funguje a odstránením správy pred zapnutím konzoly sa problém skutočne vyrieši. Aplikáciu nájdeš ako pre Android, tak aj pre iOS v príslušných obchodoch.

Prečítaj si tiež
Majitelia konzol od Sony dostávajú konečne možnosť úpravy profilu, po ktorej dlho volali

Ďalším dôležitým krokom je obmedzenie prijímania správ len od priateľov, prípade vôbec. Spravíš tak buď cez web Sony, kde sa po prihlásení dostaneš do Osobných informácií, kde si v kolonke správy upravíš, od koho chceš správy prijímať. Urobiť tak môžeš aj priamo z konzoly, stačí v nastaveniach zvoliť správu účtu -> nastavenia ochrany osobných údajov -> osobné informácie -> správy.

Ak si náhodou už správu otvoril a tvoja konzola sa nespráva korektne, pred obnovením továrenských nastavení môžeš vyskúšať možnosť skenovania disku, ktorá reorganizuje všetko na pevnom disku a pomáha napríklad aj v prípade, ak ti hry často mrznú, prípadne máš prepady FPS.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom