Si fanúšikom technologických vychytávok a potrpíš si na dizajn, za ktorý sa nehanbíš priplatiť? V tom prípade je nový podsvietený HDI kábel od spoločnosti Vivify presne pre teba. 

Podsvietiť sa dnes už dá naozaj všetko, čo rýchlo pochopil aj výrobca herných doplnkov Vivify. Ten sa podľa Hardwarezone rozhodol predstaviť svetu prvý HDMI kábel s RGB podsvietením, a keďže nič podobné nikde inde (zatiaľ) nenájdeš, nebojí sa za novinku vypýtať desiatky eur. Kábel nesie označenie Arquus W73 a prichádza na trh v 2,7 m a 4,5 m verzii.

Za prvú si výrobca pýta akciových $79,99, za dlhší kábel si nadšenci priplatia o „dvacku“ viac a dostupný je za 100 dolárov. Vivify na kúpu láka špeciálnou akciou v podobe polovičnej ceny, cenovky vyššie už sú však uvedené po akcii. Ak by si teda náhodou akciovú ponuku zmeškal, plná cena by znamenala 160, respektíve 200 dolárov.

Prečítaj si aj
Česká firma oslavuje. Dostala biznis za stovky miliónov na 900 satelitov pre globálny internet

Vysokú cenu sa podľa Wccftech snaží výrobca ospravedlniť silnými vyhláseniami o výkone kábla, v podstate ale nejde o nič, čo by ste nevedeli zohnať o desiatky eur lacnejšie. Káble sú optické a Vivify sľubuje až 10-násobne vyššiu rýchlosť v porovnaní s klasickými medenými káblami a nulovú stratu signálu. Novinka ďalej spadá do kategórie 2.0b, takže by si mala bez problémov poradiť so 4K rozlíšením a 60 snímkami za sekundu pri pomere 4:4:4.

Arquus W73 podporuje 7 základných farieb a je vybavený módom, ktorý bude farby v zvolených intervaloch obmieňať. To je samozrejme možné urobiť aj ručne pomocou dotykového senzora. Pre RGB podsvietenie je potrebné zapojiť kábel USB portu. Všetky ďalšie informácie sú zhrnuté v traileri, ktorý svetielkujúci HDMI dostal, ak máš pocit, že presne toto ti v hernom kútiku chýba, určite si ho pozri.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom