Posledných pár dní sa s konceptami budúcich čínskych vlajkových lodí akoby vrece roztrhlo. Po konceptoch OnePlus 4 či Xiaomi Mi Note 3 tu máme aj jeden od Lenova, respektíve jej dcérskej smartfónovej spoločnosti ZUK. Za týmto dizajnovým prevedením ZUK Z3 Pro stojí autor s prezývkou Toooajk.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ide tak o jeden z ďalších, pomerne vydarených fanúšikovských konceptov. O smartfón ZUK Z3 Pro sme toho veľa ešte nepočuli, no svoj debut by mohol zažiť niekedy v apríli tohto roka, podobe ako jeho nadupaný predchodca. Najnovší koncept tohtoročnej vlajkovej lodi od ZUK preberá hlavné dizajnové črty od svojho staršieho brata. ZUK Z3 Pro by mohol byť opäť skonštruovaný z prémiového keramického skla a kvalitného kovu, z ktorého bude vyrobené šasi smartfónu.

ZUK Z3 Pro
zdroj fotografie: Toooajk

ZUK Z2 Pro 128 GB z EU skladu len za 366 €!
Zľavový kupón CICWEBFE

Aj ZUK Z3 Pro by mohol prísť so zadnou stranou s tzv. 3D zahnutím, ktorým sa výrobca pri predstavovaní Z2 Pro veľmi chválil. Vďaka nemu padne smartfón oveľa lepšie do dlane a je používanie je tak pohodlnejšie. Dočkať by sme sa mohli aj známeho dizajnu obruče zadného fotoaparátu. Pod ním bude umiestnený LED blesk a snímač srdcového tepu.

ZUK Z3 Pro
zdroj fotografie: Toooajk

Na prednej strane sa udiali najväčšie zmeny. Najnovší koncept zobrazuje nádhernú notifikačnú diódu umiestnenú pod displejom, ktorá v tomto prípade nahrádza mutlifunkčné domovské tlačidlo U-Touch. Nad displejom potom nájdeme hlavný reproduktor pre hovory v už tradičnom dizajnovom prevedení od ZUK. Autor konceptu uvádza aj odhadované, no veľmi reálne špecifikácie budúcej vlajkovej lode.

ZUK Z3 Pro
zdroj fotografie: Toooajk

ZUK Z3 Pro by mohol byť vybavený 5,2″ FullHD Super AMOLED displejom s tenkými rámikmi, najnovším Snapdragon 835 procesorom, obrovskou 6 GB / 8 GB RAM pamäťou, 128 GB alebo 256 GB vnútorným úložiskom, zadným 16 MPx Sony IMX398 fotoaparátom, 8 MPx predným selfie fotoaparátom, 3300 mAh batériou s rýchlym nabíjaním QC 4.0 i slovenskou podporou LTE sietí. Celkové rozmery ZUK Z3 Pro majú byť 139.1 x 71.9 x 8.4 mm a cena 128 GB verzie mohla začínať na 2299 juanoch, teda 315 €. 256 GB verzia by domácich mohla vyjsť na 2699 juanov, teda približne 370 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
5%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
10%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]