banner-galaxy-a3-a5Podľa mnohých odborníkov sa možnosti inovovania smartfónov pomaly vyčerpali a mnoho dnešných noviniek prichádza na trh len s malými vylepšeniami, ktoré neprinášajú žiadnu veľkú revolúciu. Samsung to chce zmeniť a vyzerá to tak, že pracuje na novom modeli skladacieho smartfónu. 

Poslednou výraznejšou zmenou medzi smartfónmi bol revolučný Xiaomi Mi MIX, ktorý mal premiéru na jeseň minulého roka a priniesol so sebou zopár skvelých inovácií. Najviditeľnejšou z nich bol určite takmer bezrámikový displej. Kvôli tomu musel výrobca použiť aj nový spôsob reprodukovania hudby pomocou piezoelektrického reproduktora, ktorý využíva na prehrávanie zvuku priamo konštrukciu. Ide o skvelé novinky, no nie dostatočne revolučné na to, aby sa svet smartfónov kompletne zmenil. Veľkou inováciou ale môže byť skladací smartfón od Samsungu, ktorý sa objavil na prvých renderoch a vyzerá skutočne fantasticky.

foldable-smartphone-concept-2017-3-1-1484299847506zdroj fotografie: Kenhtructiep

TIP: Výrobca ochranných krytov prezdrádza dizajn Samsungu Galaxy S8 edge!

Zdá sa, že reči o týchto zariadeniach už nie sú iba povesťami a svoj kúsok má v poslednom štvrťroku predstaviť aj LG. Podľa prvých informácií mal Samsung pracovať na skladacom smartfóne, ktorý sa skladal dovnútra, čo by bolo dosť nepohodlné. Gigant prehodnotil svoj nápad a prišiel so zmenou, ktorá bude oveľa pohodlnejšia a v prípade potreby poslúži zariadenie nielen ako smartfón, ale aj ako tablet. Celý princíp približujú najnovšie rendery. Na prvý pohľad ide o výborný nápad, no pri reálnom navrhovaní a výrobe sa bude spoločnosť potýkať s mnohými technickými výzvami.

foldable-smartphone-concept-2017-4-1-1484299847507zdroj fotografie: Kenhtructiep

Zrejme najväčším problém tvoria súčiastky vo vnútri. Je naozaj obdivuhodné, že sa Samsung skutočne odvážil pracovať na takomto koncepte. Bude tiež veľmi zaujímavé sledovať, ako si kórejský gigant poradí pri navrhovaní tejto futuristickej novinky. Podľa posledných informácií sa všetko vyvíja dobre a v druhej polovici roka chce Samsung predať až 100 000 kusov týchto skladacích smartfónov.

TIP: Recenzia | Xiaomi Mi MIX: Dámy a páni, privítajte budúcnosť smartfónov

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom