Momentálne je na trhu mobilných procesorov jasným lídrom americký Qualcomm, ktorý to riadi od najvyššej až po tú najnižšiu výkonnostnú triedu. Konkurenti tak hľadajú všemožné prostriedky, aby enormný náskok giganta skresali čo najnižšie. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Avšak najnovšie informácie o chystaných procesoroch do strednej triedy príliš optimizmu do radov konkurencie určite neprinesú. V plánoch sa totiž nachádzajú nové Snapdragony 630 a 635, ktoré zasadnú do budúcich smartfónov v mid-range odvetví. Ak teda budeš niekedy v budúcnosti hľadať cenovo dostupnú novinku s najlepším hardvérom, pravdepodobne v sebe ponúkne jeden z vyššie zmienených čipsetov. Tieto dva procesory sa podľa prvých dohadov stanú priamymi nástupcami aktuálnej 625 / 626-ky.

Xiaomi Redmi Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Snapdragonzdroj fotografie: Mydrivers

Spoločnosť však plánuje zmeny najmä pri procesorovom jadre, ktoré dostane opäť vyššiu pracovnú frekvenciu, respektíve sa aj grafické jadro dočká rovnako výrazných vylepšení. 14 nm FinFET výrobný procesor by však nemal byť pozmenený, a tak môžeš očakávať približne rovnakú spotrebu energie. Ešte zaujímavejšie ale vyznievajú prvé detaily o výkonnejšom Snapdragone 660. Ten sa pokúsi pritiahnuť klientov vďaka novej Kryo architektúre, podpore LPDDR4X RAM pamätí s maximálnou frekvenciou 1866 MHz a rovnako aj vďaka novým UFS 2.1 pamäťovým čipom interného úložiska.

Procesor Snapdragon 652 v Cool 1

zdroj fotografie: Mobile.it168

Do zoznamu noviniek sa však zaradí aj podpora pre 24 MPx fotoaparáty a LTE Cat.10. Očakávaná dostupnosť sa odhaduje niekedy na september tohto roka, zatiaľ čo modely 630 a 635 ešte nedisponujú ani približným dátumom začiatku masovej výroby. Už z týchto správ je nám ale jasné, že Qualcomm to chce svojej konkurencii ukázať aj v tomto roku, a to rovno na všetkých možných frontoch.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi pracuje na novom smartfóne z línie Redmi s procesorom Snapdragon 660

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]