banner-honor-8Značka Honor už nie je známa iba v domovskej Číne, ale začína byť rešpektovaná aj v okolitom svete. Vlajkovou loďou je momentálne Honor 8, ktorý len pred pár dňami získal aktualizáciu na najnovší Android 7.0 Nougat.

I keď väčšina výrobcov ešte svoju vlajkovú loď pre tento rok nepredstavila, minimálne sme o nich už čo to počuli. Informácie sa objavili o pripravovanom Samsungu Galaxy S8, LG G6, HTC 11, iPhone 8, ale aj o Huawei P10. O nástupcovi úspešného Honoru 8 však doteraz bolo ticho, no vďaka certifikačnému úradu TENAA už poznáme jeho vzhľad a väčšinu dôležitých špecifikácií. Smartfón sa v TENAA objavil pod kódovým označením DUK-TL30.

Honor 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Honor-9-DUK-TL30
zdroj fotografie: PhoneArena

Vo výbave sa spomína bližšie nešpecifikovaný osemjadrový procesor, ktorým by mohol byť Kirin 960. Sekundovať mu vraj bude 6 GB pamäť RAM a 128 GB úložisko rozšíriteľné o ďalších 128 GB pomocou microSD karty. Huawei P9 a Honor 8 disponujú duálnymi fotoaparátmi a od tradície neodbočí ani „Honor 9“. Zadná strana teda obsiahne primárny snímač s 13 MPx rozlíšením a sekundárny 2 MPx snímač. Na prednej strane bude slúžiť 8 MPx selfie fotoaparát.

Súčasná vlajková loď Honor 8

Súčasná vlajková loď Honor 8

TIP: Recenzia | Honor 8: Elegán po každej stránke

Honor 8 sa svojou veľkosťou displeja radí medzi kompaktnejšie zariadenia. Pri jeho nástupcovi nastane poriadna zmena a uhlopriečka sa zväčší až na 5.7-palcov. Zmena sa dotkne aj rozlíšenia a tradičné FullHD nahradí jemnejšie QuadHD rozlíšenie. Chýbať nebude ani DualSIM, najnovší Android 7.0 Nougat, snímač odtlačkov prstov a nadpriemerná 3900 mAh batéria. I keď TENAA je veľmi dôveryhodný zdroj informácií, niektoré špecifikácie môžu byť nepresné alebo sa vo finálnom produkte môžu mierne líšiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP