banner-honor-8Značka Honor už nie je známa iba v domovskej Číne, ale začína byť rešpektovaná aj v okolitom svete. Vlajkovou loďou je momentálne Honor 8, ktorý len pred pár dňami získal aktualizáciu na najnovší Android 7.0 Nougat.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

I keď väčšina výrobcov ešte svoju vlajkovú loď pre tento rok nepredstavila, minimálne sme o nich už čo to počuli. Informácie sa objavili o pripravovanom Samsungu Galaxy S8, LG G6, HTC 11, iPhone 8, ale aj o Huawei P10. O nástupcovi úspešného Honoru 8 však doteraz bolo ticho, no vďaka certifikačnému úradu TENAA už poznáme jeho vzhľad a väčšinu dôležitých špecifikácií. Smartfón sa v TENAA objavil pod kódovým označením DUK-TL30.

Honor 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Honor-9-DUK-TL30
zdroj fotografie: PhoneArena

Vo výbave sa spomína bližšie nešpecifikovaný osemjadrový procesor, ktorým by mohol byť Kirin 960. Sekundovať mu vraj bude 6 GB pamäť RAM a 128 GB úložisko rozšíriteľné o ďalších 128 GB pomocou microSD karty. Huawei P9 a Honor 8 disponujú duálnymi fotoaparátmi a od tradície neodbočí ani „Honor 9“. Zadná strana teda obsiahne primárny snímač s 13 MPx rozlíšením a sekundárny 2 MPx snímač. Na prednej strane bude slúžiť 8 MPx selfie fotoaparát.

Súčasná vlajková loď Honor 8

Súčasná vlajková loď Honor 8

TIP: Recenzia | Honor 8: Elegán po každej stránke

Honor 8 sa svojou veľkosťou displeja radí medzi kompaktnejšie zariadenia. Pri jeho nástupcovi nastane poriadna zmena a uhlopriečka sa zväčší až na 5.7-palcov. Zmena sa dotkne aj rozlíšenia a tradičné FullHD nahradí jemnejšie QuadHD rozlíšenie. Chýbať nebude ani DualSIM, najnovší Android 7.0 Nougat, snímač odtlačkov prstov a nadpriemerná 3900 mAh batéria. I keď TENAA je veľmi dôveryhodný zdroj informácií, niektoré špecifikácie môžu byť nepresné alebo sa vo finálnom produkte môžu mierne líšiť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
  • peterpan

    preco zas ten stary kirin 960 z r.2016 a kde je zas kirin 970 robeny uz novou technologiou? preco ho huawei zamerne vynechava, tak naco ho vytvoril ked ho do fonov nedava, kde ho potom chce akoze pouzit ked nie do svojich valkovych lodi v r.2017? (P10 a honor 9)

  • Jakub Smolka

    a prečo 13 MPx rozlíšením a sekundárny 2 MPx snímač a nie oba napr. 12 MPx ako tomu bolo v honor 8?