Prehľad
Mobilná sieť

GSM (2G): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
HSDPA (3G): 900 / 1900 / 2100 MHz
4G LTE: 800 MHz, 900 MHz,1800 MHz, 2100 MHz, 2600 MHz

Rozmery a hmotnosť

145.5 x 71 x 7.5 mm, 153 g

Displej

5,2", kapacitná IPS obrazovka s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, 424 ppi

Čipset

HiSilicon Kirin 950
Štyri jadrá Cortex-A72 2.3 GHz & štyri jadrá Cortex-A53 1.8 GHz
Grafický čip: Mali-T880 MP4

RAM

4 GB LPDDR4

Operačný systém

Android 6.0.1 Marshmallow s nadstavbou EMUI 4.1

Pamäť

32 GB (pre používateľa dostupných 24,08 GB), podpora microSD kariet do 256 GB

Fotoaparát

Zadný: Duálny 12 MPx, snímač Sony IMX286, RGB & čiernobiely senzor, clona f/2.2, laserové zaostrovanie, geo-tagging, HDR, panoráma, bokeh efekt, softvérová zmena clony od f/0.95 po f/16
Predný: 8 MPx, veľkosť pixelov 1.4 μm, video 1080p
Video kamera: 1080p@60fps, 720p@120fps

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot, Bluetooth v4.2, A2DP, EDR, LE, GPS s AGPS, GLONASS, USB Type-C

Batéria

3000 mAh

Ostatné

Akcelerometer, gyroskop, senzor priblíženia, svetelný senzor, kompas, farebná notifikačná LED dióda, mono reproduktor, 3.5 mm jack, Dual SIM (nanoSIM & microSIM, dual stand-by), snímač odtlačkov prstov

Plusy

+ Nádherný dizajn
+ Odladený systém EMUI 4.1
+ Bohatá aplikačná výbava
+ Rýchly a presný skener odtlačkov
+ Kvalitný duálny fotoaparát
+ Skvelá výdrž na jedno nabitie

Mínusy

- Šmykľavá zadná strana
- Slabší jas displeja
- Problém s inštaláciou aplikácií

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
9.5
7.9
Displej
9.0
8.3
Výkon
8.0
8.2
Operačný systém
9.0
7.9
Fotoaparát
9.0
8.0
Výdrž batérie
9.0
7.6
Zhodnotenie

Honor 8 si dokázal svojím dizajnom získať srdcia mnohých fanúšikov mobilných technológií. Kvalitná konštrukcia však nie je jediná výnimočná vlastnosť tohto špičkového zariadenia, ktoré dokáže napriek svojej pomerne nízkej cene súperiť s oveľa drahšími konkurentmi.

8.9
Hodnotenie redakcie
8.0
Užívateľské hodnotenie
32 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Spoločnosť Honor vznikla len pred dvoma rokmi. Za tento pomerne krátky čas sa však mladá čínska spoločnosť dokázala plne etablovať na čínskom a rovnako aj svetovom mobilnom trhu. Iste, Honor má za sebou obrovského, ba priam až gigantického hráča, ktorý ambicióznej spoločnosti dláždi cestu až na vrchol. Treba brať do úvahy aj fakt, že spoluprácu medzi dcérskym Honorom a materským Huaweiom vníma stále veľké percento ľudí. Mladá spoločnosť nám však ukazuje, že sa už viac nehodlá skrývať v tieni svojho väčšieho príbuzného. Honor sa tak rozhodol odhaliť všetko, čo v ňom je a vložil to do niečoho nádherného – do smartfónu Honor 8.

Ten bol svetu odhalený ešte v strede júla a ihneď po predstavení si dokázal získať poriadnu dávku pozornosti. Táto pozornosť bola spôsobená hlavne nádherným a prepracovaným dizajnom, slušným výkonom či duálnym fotoaparátom umiestneným na zadnej strane. Ladné krivky a fantastické papierové špecifikácie však nie sú všetko a neraz sme sa presvedčili, že predbežné domnienky môžu mať ďaleko od pravdy. Krásny dizajn predsa neznamená nič bez solídnych parametrov alebo prepracovaného systému. Poďme sa tak spoločne pozrieť na to, ako si Honor 8 vedie na skutočnom „bojovom poli“.

Honor 8 32GB Dual SIM môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Balenie

Všetko má svoje miesto

honor-8-recenzia-4

Ambiciózna čínska spoločnosť si je plne vedomá dôležitosti predajného balenia svojich smartfónov. Honor 8 k nám tak pricestoval v elegantnej bielej krabici, ktorá je napriek použitému kartónu skutočne pevná. Jemne vrúbkovaná povrchová úprava sa nachádza na všetkých hranách balenia, okrem spodnej, na ktorej sú umiestnené informácie o zariadení a výrobcovi. Minimalistický dizajn narúša iba lesklý strieborný nápis Honor 8, umiestnený na vrchnej strane. Po vysunutí snímateľnej časti nás netradične zboku privíta samotný smartfón. Ten sa z balenia vyberá pomocou jednoduchého pútka. Rovnako je možné vybrať aj ďalšiu výsuvnú časť, ktorá v sebe ukrýva dvojicu menších krabičiek. Menšia z nich integruje netradične obalenú spinku na otvorenie DualSIM slotu spolu so stručnými návodmi. Naopak väčšia ponúka po otvorení pohľad na sieťový adaptér s napájacím USB Type-C káblom. Napriek tomu, že balenie nie je nijak bohaté, dokázalo ma potešiť netradičným spracovaním.

Zobraziť slovenskú cenu Honor 8

Konštrukcia a dizajn

Jednoducho krása

Musím povedať, že mi rukami prešiel už slušný počet prémiových smartfónov. Žiadny z nich ma však na prvý pohľad nedokázal upútať tak, ako sa to podarilo najnovšiemu zariadeniu spoločnosti Honor. Krásny hliníkový rám pôsobí luxusným dojmom a jeho spracovanie je prvotriedne. Zaoblenie hrán zaručí pohodlné držanie v ruke a bezproblémovú obsluhu. Kompaktné rozmery idú ruka v ruke s priemernou hmotnosťou 153 gramov, ktorá vám vrecká rozhodne nepotrhá. Všetky spoje sú spracované s vysokým dôrazom na detail a konštrukčné spracovanie je na vynikajúcej úrovni.

honor-8-recenzia-6

Predná strana sa pýši pohľadom na 5,2-palcový displej. Ten je chránený odolným sklom s efektným 2.5D zaoblením hrán. Spomínané odolné sklo chráni aj priestor nad a pod displejom, kde sa nachádza predná selfie kamera, proximity senzor, hovorový reproduktor spolu s LED diódou upozornení a logo výrobcu. Pravá hrana nesie okrem plastového predelu antén dve tlačidlá. Vypínacie ponúka opäť mierne vrúbkovanú povrchovú úpravu, zatiaľ čo dvojtlačidlo na reguláciu hlasitosti je hladké. Obe tlačidlá vynikajú skvelou odozvou a ich odpor je nastavený excelentne. Protiľahlá hrana ponúka pod plastovým predelom iba hybridný DualSIM slot, ktorý dokáže poňať dvojicu NanoSIM kariet alebo kombináciu jednej NanoSIM karty s microSD kartou.

Hrana vrchná ponúka pohľad na sekundárny mikrofón, ktorému robí spoločnosť IR blaster slúžiaci na ovládanie elektrických spotrebičov. 3,5 mm audio jack konektor si svoje miesto našiel na spodnej hrane, kde sa nachádza aj konektor USB Type-C s hlavným reproduktorom a dvoma plastovými predelmi. Najviac však upúta strana zadná, ktorá je vyrobená zo skla a pri odraze svetelných lúčov ponúka nádherné odlesky. Na tejto strane sa toho nachádza zdanlivo najviac. Vľavo hore si tak našiel miesto duálny fotoaparát s dvojtónovým LED bleskom a senzorom laserového zaostrovania. Nižšie je umiestnený už len skener odtlačkov a názov výrobcu spolu s jednoduchými popismi. Nanešťastie, zadná strana so sebou prináša mierny neduh samotného skleného povrchu. Ten spôsobuje na nerovnom podklade mierne kĺzanie, ktoré môže viesť k nešťastnému pádu smartfónu. Preto odporúčam siahnuť po silikónovom obale, ktorý tomuto kĺzaniu hravo zabráni.

honor-8-recenzia-7

Displej

Podmanivé farby a skvelá ostrosť

honor-8-recenzia-9

Výber vhodného smartfónu ovplyvňuje viacero faktorov. Jedným z najdôležitejších je nepochybne použitý displej. Dôležitá je nielen jeho uhlopriečka, ale aj rozlíšenie, farebné podanie či optimálna hodnota minimálneho a maximálneho jasu. 5,2-palcový IPS panel použitý v Honore 8 vo väčšine spomenutých faktorov exceluje. FullHD rozlíšenie zabezpečí ostrý obraz a výsledná jemnosť činí perfektných 423 pixelov na jeden palec. Farebné podanie je vynikajúco vyvážené a všetky farby vyzerajú dostatočne dôveryhodne a živo. Jedným z mierne nedokonalých faktorov displeja je slabá hodnota maximálneho jasu. Pri slnečných dňoch teda Honor 8 neponúka 100-percentný komfort, no všetko vynahrádza už zmienená jemnosť a skvelé farebné podanie. Skvelá je aj funkcia s názvom Ochrana zraku, ktorá odstráni z displeja nežiadúcu modrú farbu a šetrí tým náš zrak. V nastaveniach je tiež možné nastaviť teplotu farieb displeja podľa vlastného vkusu.

Výkon a pamäť

Výkon pravého high-endu

Výkon je oblasť, v ktorej sa čínska spoločnosť zbytočne nenaháňa za vysokými a nepotrebnými hodnotami. Práve preto využívajú takmer všetky zariadenia tohto výrobcu čipsety z vlastnej dielne. Honor 8 nepatrí medzi výnimky a jeho hlavným pohonným agregátom sa tak stal procesor HiSilicon Kirin 950. Tento 8-jadrový čipset má jadrá podelené v dvoch rôznych častiach. Jedna z týchto častí je aktívna v prípade menej náročných akcií v systéme a druhá naopak využíva plný potenciál výkonnejších jadier pri náročnejších akciách. Tie menej náročné operácie zaobstaráva štvorica jadier Cortex-A53 s taktom 1,8 GHz a v prípade, že dáte smartfónu zabrať, tak sa aktivuje druhá štvorica, ktorá integruje jadrá Cortex-A72 o takte 2,3 GHz. Grafický akcelerátor Mali T-880 MP4 bez väčších problémov vykreslí všetky náročné 3D hry, ktoré sú krásne plynulé a bez neželaných zásekov.

honor-8-recenzia-3

Pamäť RAM dosahuje 4 GB, avšak z tejto hodnoty si menšiu časť ukrojí vcelku náročná nadstavba EMUI. Pre používateľa je tak bežne dostupných zhruba 2,3 GB RAM pamäte. Interné úložisko sa rôzni v závislosti od verzie a na výber tak je medzi 32 GB a 64 GB vnútornou pamäťou. Počas mojej testovacej púte ma sprevádzala verzia s menším úložiskom, z ktorého veľkú časť zaberá opäť systém. Po prvom spustení je tak k dispozícii 24,08 voľných GB. Nič však nie je stratené a Honor 8 ponúka dve možnosti rozšírenia pamäte skrz hybridný SIM slot alebo OTG funkcionalitu. SIM slot dokáže poňať microSD kartu do veľkosti 256 GB a cez OTG redukciu je možné pripojiť akýkoľvek USB kľúč alebo externý harddisk.

Bohužiaľ, mnou testovaný kus disponoval jedným nepríjemným problémom, ktorý neumožňoval inštaláciu niektorých benchmarkových aplikácií. Naša tradične obšírnejšia ponuka benchmarkových testov sa tak podstatne zúžila na Quadrant Standard a 3Dmark.

Operačný systém

EMUI vo svojej plnej kráse

honor-8-recenzia-5

Honor 8 dostal po systémovej stránke do vienka prekrásnu grafickú nadstavbu, ktorá zahalila celý Android 6.0 Marshmallow do elegantných farieb, ikon a animácií. Rovnako funkčná stránka prepracovanej nadstavby EMUI 4.1 je na kilometre vzdialená od čistého Androidu. Zmeny badať hneď zo začiatku pri prvom odomknutí zariadenia. Prekvapí nevšedná uzamykacia obrazovka s hodinami umiestnenými v ľavom dolnom rohu, ktorá po potiahnutí zo spodnej hrany displeja ponúka rýchle prepínače. V jej pravom dolnom rohu sa nachádza aj ikona fotoaparátu, ktorá po potiahnutí dohora spustí práve aplikáciu Fotoaparátu. Nad samotnými hodinami sa nachádza ešte informácia o počte prejdených krokov. Vstavaný launcher využíva tradičné „čínske“ rozloženie, ktoré neobsahuje menu s aplikáciami. Aplikácie sa tak jednoducho pridávajú na domovské obrazovky aj spolu s widgetmi.

Notifikačné centrum je rozdelené na dve časti, z ktorých jedna zobrazuje všetky upozornenia a notifikácie vrátane dátumu a času, a tá druhá integruje rýchle prepínače s posuvníkom jasu. Pozíciu prepínačov je možné plne prispôsobiť, rovnako ako aj vzhľad vstavaného launchera vďaka širokej ponuke dostupných tém. Ďalej je možné nastaviť aj jednoduchý režim zobrazenia, ktorý je však určený pre staršie osoby. Ponuka nastavení umožní zmeniť poradie tlačidiel v navigačnom paneli alebo zapnúť takzvané Plávajúce tlačidlo, ktoré po otvorení odhalí užitočné rýchle prepínače. Menej užitočné mi už prišli funkcie, ktoré si cieľovú skupinu ale iste nájdu. Mňa však funkcie Ovládanie pohybom či Plánované zapnutie a vypnutie nezaujali natoľko, aby som ich používal. Naopak, Režim rukavice by som určite privítal v zimných mesiacoch.

Po dvoch týždňoch intenzívneho testovania môžem s čistým svedomím prehlásiť, že všetky akcie v systéme bežali krásne plynulo a žiadny zásek alebo spomalenie som nepostrehol. Honor teda opäť dokázal, že optimalizácia systému je jeho silná stránka. Napriek tomu ma však sklamala jedna závažná chyba, ktorá sa objavovala pri inštalácii niektorých aplikácií z Obchodu Play. Chybu s kódovým číslom 501 sa nepodarilo vyriešiť ani po aplikovaní továrenských nastavení a vyriešiť by ju tak mohla iba prípadná aktualizácia systému. Tej som sa síce počas testovania nedočkal, no s veľkou pravdepodobnosťou Honor už pracuje na oprave tohto problému. Čínska spoločnosť sa taktiež zaviazala, že všetky svoje zariadenia bude pravidelne aktualizovať po dobu dvoch rokov od dátumu oficiálneho predstavenia.

Predinštalované aplikácie

Všetky smartfóny spoločnosti Honor alebo Huawei sa môžu pochváliť bohatou aplikačnou výbavou. Honor 8 je toho jasným dôkazom a radosť mi urobil prepracovaný Kalendár, e-mailový klient či Správca súborov s podporou .ZIP a .RAR súborov. Rovnako mi dokázal vyčariť úsmev aj Správca telefónu, ktorý sa stará o čistenie nepotrebných súborov či cache aplikácií. Aplikácia Zdravie zase združuje informácie o prejdených krokoch, spálených kalóriách či vzdialenosti a rovnako si v nej môžete zapisovať svoj progres v procese chudnutia a nastavovať nové ciele. Azda najviac ma zaujala aplikácia Počasie, ktorá ponúka pekné používateľské prostredie s elegantnými ikonkami a prehľadnými informáciami. Čínsky výrobca myslel pri vývoji svojej nadstavby naozaj na všetko a práve preto si v aplikačnej výbave našli miesto ďalšie užitočné appky, ako napríklad Svetlo, Kompas, Nahrávanie Zvuku, Poznámky, Kalkulačka či Hodiny. Bohužiaľ, zabudlo sa na FM Rádio, avšak malou čerešničkou na torte je Inteligentné ovládanie, ktoré umožní ovládať elektrické spotrebiče pomocou IR Blasteru.

Skener odtlačkov

EMUI 4.1 v Honore 8 ďalej ponúka možnosť nastavenia rôznych zámkov obrazovky. Tým bez pochyby najlepším však je skener odtlačkov umiestnený na zadnej strane. Ten prichádza v skvelej kondícii a jeho odozva je na výbornej úrovni. Odomknutie prebehne v zlomku sekundy a dovolím si tvrdiť, že 99 % pokusov o odomknutie skončilo úspechom. To však nie je všetko a skener slúži zároveň aj ako hardvérové Smart tlačidlo. Po jeho nastavení tak umožní spustiť vybrané aplikácie či rýchle akcie už zo zamknutého stavu. V neposlednom rade je možné nastaviť otvorenie notifikačného centra po zvislom potiahnutí prsta po tomto viacúčelovom snímači, ako aj prepínanie fotiek v galérii pomocou potiahnutí vodorovných.

Výdrž batérie

Nadpriemer, ktorý poteší

honor-8-recenzia-13

Za posledných pár rokov sme si zvykli na dennodenné nabíjanie našich smartfónov. Len veľmi malý počet zariadení dokáže ponúknuť vysoký komfort v podobe dvoj a viacdennej výdrže. Honor 8 skrýva vo svojich útrobách akumulátor o kapacite 3000 mAh, ktorá sa na dnešné pomery môže zdať ako priemerná, no vzhľadom na menšiu uhlopriečku displeja plne postačuje. Každému zo smartfónov, ktoré testujem, dávam poriadne zabrať a batéria Honoru 8 zvláda aj náročnejšie používanie prekvapivo dobre. Nanešťastie, opäť mi testovanie znepríjemnila už spomínaná chyba inštalácie niektorých aplikácií, ktorá mi neumožnila rozbehnúť ani benchmarky batérie. Počas dvoch týždňov som však dokázal batériu otestovať naozaj dôkladne, a tak sa poďme spoločne pozrieť na jej výsledky.

Ako som už spomínal, moje používanie možno považovať za náročnejšie a denne mám displej zapnutý minimálne 3-4 hodiny. Počas obdobia so zapnutým displejom komunikujem skrz sociálne siete, prehliadam internet, prezerám videá na YouTube, vytváram pár fotografií a sem tam si zahrám nejakú hru. Internetové pripojenie mám aktívne takmer neustále, buď prostredníctvom siete Wi-Fi, alebo mobilných dát. Počas dňa uskutočním aj zopár telefonátov, ktoré po sčítaní trvajú dokopy zhruba 30 minút. Prvý deň takéhoto používania zvládol Honor 8 excelentne a v čase, keď som išiel do postele, ma prekvapilo ešte 60 % batérie. Na druhý deň som toto používanie opakoval a smartfón som musel pripojiť na nabíjačku po 34 hodinách celkovej výdrže. Počas tohto obdobia som mal displej zapnutý viac ako 7 hodín a výdrž teda hodnotím veľmi kladne.

Novinka prichádza aj s podporou rýchleho nabíjania pri výstupe 9V/2A, ktoré dokáže zariadenie nabiť z 15 % kapacity na 90 % za 61 minút. Počas tohto rýchleho nabíjania som nepozoroval nijaké prehrievanie a Honor si za spracovanie batérie zaslúži nemalú pochvalu. Tú si zaslúžia aj šetriace režimy, ktoré dokážu predlžiť už tak dostatočne slušnú výdrž na jedno nabitie.

Fotoaparát

Keď je fotografovanie zábavou

honor-8-recenzia-20

Zadná strana smartfónu Honor 8 ponúka dvojicu snímačov miesto jedného. Treba povedať, že hoci pravidlo „menej je niekedy viac“ vo veľa prípadoch platí, tak v tomto prípade je tomu presne naopak. Viac teda našťastie znamená viac. Každý z fotografických snímačov spĺňa špecifickú úlohu a výsledné zábery sú tak vytvorené ich spoluprácou. Jeden z dvojice zaznamenáva farebnú RGB paletu, zatiaľ čo ten druhý slúži na zachytenie farieb monochromatických. Fotografický čip Sony IMX286 s clonou f/2.2 dokáže vytvárať fotografie v najviac 12 MPx rozlíšení. Farebné podanie výsledných fotografií ako aj ich ostrosť je na skvelej úrovni a veľkú radosť mi urobila laserová technológia zaostrovania, ktorá zabezpečuje naozaj rýchle vytváranie fotografií. Dvojica snímačov ďalej ponúka jedinečné fotografické režimy, ktoré do vytvárania snímok pomocou smartfónu prinášajú poriadnu zábavu. Osobne nepatrím medzi veľkého priaznivca podobných režimov a väčšinou nechávam všetky nastavenia na automatike. To však neplatilo pri testovaní Honoru 8.

Originál vs HDR

[twenty20 img1=“42834″ img2=“42835″ offset=“0.5″]

[twenty20 img1=“42837″ img2=“42836″ offset=“0.5″]

[twenty20 img1=“42838″ img2=“42839″ offset=“0.5″]

Vlajková loď mladej čínskej spoločnosti totižto ponúka množstvo skvelých režimov a ich nevyužívanie by sa dalo pokladať za hriech. Za zmienku stojí napríklad režim s názvom Dobré jedlo, ktorý sa postará o lepšie zachytenie pokrmov každého druhu. Rovnako poteší Nočný režim, ktorý dokáže softvérovo zosvetliť vaše fotografie a nedá mi nespomenúť ani Zvukovú poznámku, ktorá umožňuje nahrať po nasnímaní fotografie 10 sekundovú zvukovú nahrávku. Azda najvydarenejšie režimy sa však skrývajú pod označením Špeciálne efekty, ktoré zoskupujú 4 módy snímania záberov s dlhou uzávierkou. Dvojica snímačov sa rovnako dokáže postarať o jedinečný bokeh efekt. Ten sa dá regulovať nielen pred nasnímaním fotografie, ale aj po ňom. Ďalej je možné upraviť aj veľkosť clony od f/0.95 po f/16, no netreba zabúdať, že ide o úpravu softvérovú. Režim HDR ma na druhú stranu mierne sklamal, keďže rozdiel medzi originálnou fotografiou a HDR fotografiou prakticky nevidno. Nočné fotografie, respektíve zábery v horších svetelných podmienkach naopak celkom potešia, a to aj napriek miernej dávke šumu, ktorý sa na nich dá nájsť.

Originál vs Bokeh

[twenty20 img1=“42826″ img2=“42827″ offset=“0.5″]

[twenty20 img1=“42830″ img2=“42831″ offset=“0.5″]

Rozsiahlu galériu fotografií v plnom rozlíšení si môžete vychutnať na tomto odkaze.

Honor 8 zvláda aj nahrávanie videa na veľmi dobrej úrovni, i keď mu chýba štipka k dokonalosti. Video je možné nahrávať najviac vo FullHD rozlíšení a niekoho by mohla sklamať absencia jemného 4K nahrávania či optickej stabilizácie obrazu. To by však nebol Honor, keby nám neponúkol nejakú tú náhradu, ktorá ich absenciu vykompenzuje. Dočkali sme sa tak FullHD nahrávania pri 60 snímkach za sekundu alebo spomaleného nahrávania v rozlíšení 720p.

Aplikácia Fotoaparátu je rovnako ako celý systém ladená v elegantnom a prehľadnom dizajne. Poteší tak skutočne rýchla orientácia v prostredí, na ktoré si zvyknete behom chvíľky. Vrchná lišta zoskupuje zopár rýchlych prepínačov a tlačidlo spúšte spolu s prepínačom videa či ikonou slúžiacou na otvorenie galérie našli svoje umiestnenie na spodnej lište. Potiahnutím po obrazovke doprava sa otvorí široká paleta fotografických režimov a detailné nastavenia sa otvoria po potiahnutí do druhej strany.

Konektivita

Dve SIM-ky s menšími problémami

honor-8-recenzia-2

Honor možno považovať za jedinečnú čínsku spoločnosť, ktorá už od svojho vzniku pravidelne obdarúva svoje smartfóny aj 800 MHz LTE frekvenciou. Výnimkou nie je ani globálna verzia novej vlajkovej lode, ktorá navyše rozchodí „slovenské“ LTE siete až na dvoch SIM kartách. Slot, do ktorého sa vkladajú, je hybridný a v prípade, že si budete chcieť rozšíriť veľkosť vstavaného úložiska, musíte obetovať DualSIM funkcionalitu. Tá pri mnou testovanom kuse disponovala jedným nepekným problémom, ktorý znemožňoval telefonovanie pri využívaní oboch SIM kariet. Je tu však veľká pravdepodobnosť, že sa jednalo o nepríjemnosť jediného kusu a odpájanie hovorov, či pár sekundové výpadky tak mohli postihnúť iba mňa. Po odobratí jednej zo SIM kariet sa táto chyba vyriešila a hovor bol následne bezproblémový. Signál bol vždy na excelentnej úrovni a to isté sa dá tvrdiť aj o pripojení na rýchly 4G internet. V nastaveniach je tiež možné na konkrétnu kartu navoliť konkrétne akcie podľa vášho vlastného uváženia.

Z konektivity už tradične poteší Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot, ale aj Bluetooth vo verzii 4.2. Zameriavanie polohy umožňuje GPS s AGPS a GLONASS. Funkcia OTG umožní smartfónu čítať dáta z USB periférií a rovnako nie je problém v pripojení myši alebo klávesnice. Konektor USB Type-C je v zariadení integrovaný vo verzii 1.0. Netreba zabúdať ani na NFC a 3,5 mm audio jack konektor. Ako to už v našich recenziách býva, Honor 8 som podrobil aj GPS testu, v ktorom si viedol slušne, no prevratné výsledky očakávať netreba. Fix stabilného GPS signálu prebehol behom krátkej chvíľky a pri teste presnosti sa smartfón neprejavil v úplne najlepšom svetle, keďže sa trochu „poprechádzal“.

Multimédiá

Samé pozitíva

honor-8-recenzia-8

Multimediálna stránka Honor 8-ky priam vyniká ponukou krásnych a prepracovaných aplikácií. Počúvanie vašej obľúbenej hudby tak spestrí skutočne nádherná aplikácia, ktorá je obohatená o efektné farebné animácie. Hudba je v nej zoskupená do 4 kategórií podľa priečinkov, albumov, interpreta a podľa názvu skladieb. V prípade, že niektorá z vašich piesní podporuje zobrazovanie textu, tak si ho môžete prostredníctvom vstavaného hudobného prehrávača bez problémov prezrieť a urobiť si tak menšie karaoke.

Aplikácia galérie taktiež ponúka rozdelenie obrázkov, ktoré sa dajú zobraziť podľa dátumu vytvorenia alebo podľa konkrétneho albumu, v ktorom sa nachádzajú. Galéria taktiež podporuje jednoduchú úpravu fotografií. Prehrávač videí je na funkcie jednoduchý, no na základné prezeranie nahrávok plne postačuje. Prehľadné a elegantné aplikácie sú navyše okorenené skvelou kvalitou zobrazovacieho panela a zvukového výstupu, ktorý je priam vynikajúci. Reproduktor je dostatočne hlasný a technológia DTS zaručuje čistý a pekne vyvážený zvuk. Nadpriemerne kvalitný je aj výstup do slúchadiel a celkovo je Honor 8 radosť počúvať.

Záver

Honor 8: Elegán po každej stránke

Dva týždne intenzívneho testovania prešli ako voda a s krásavcom menom Honor 8 sa budem musieť pomaly, ale isto rozlúčiť. Počas 14 dní ma prekvapilo veľké množstvo pozitív tohto skutočne podareného prístroja, no opäť sa potvrdilo, že veľké množstvo kladov so sebou prináša aj nejaké tie zápory. Konštrukcia spolu s prvotriednym dizajnom si zaslúžia nemálo chvály, no rovnako aj zopár nadávok kvôli skutočne šmykľavému sklenému povrchu. Skvelý IPS panel je takmer bezchybný, až na slabšiu hodnotu maximálneho jasu, no v zásade nejde o nič strašné. Výkon plne postačuje na všetky náročné operácie a spolu s perfektne odladeným operačným systémom dodávajú smartfónu svižnosť a ďalšiu dávku elegancie. Bohatá aplikačná výbava dokáže prekvapiť aj náročné osoby, ktoré si na skvelých aplikáciách zakladajú.

honor-8-recenzia-18

Zobraziť slovenskú cenu Honor 8

Batéria ponúka nadpriemernú výdrž a skutočne nadpriemerné sú aj fotografie duálneho fotoaparátu, ktorý sa navyše dokáže vďaka režimom postarať o množstvo hodín zábavy. Menší problém s dvojicou SIM kariet mi spôsobil jednu vrásku na čele, no stále je pravdepodobné, že sa jednalo o chybu jediného kusu. Už tak dobré vlastnosti tohto prístroja však môžu byť v budúcnosti vylepšené nejakou aktualizáciou systému. Za cenu na úrovni 400 € tak dostanete po všetkých stránkach elegantné a reprezentatívne zariadenie, s ktorým bude radosť pracovať. Honor 8 navyše dokáže s prehľadom konkurovať oveľa drahším vlajkovým modelom iných svetových spoločností. Ak sa vám teda dizajn vlajkového modelu spoločnosti Honor páči, tak neváhajte, pretože vám s čistým svedomím odporúčam jeho kúpu.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú