banner-nubia-z11Technológie napredujú raketovým tempom a my sa tak každý rok môžeme tešiť na množstvo inovácií, ktoré nám aj výrobcovia smartfónov ponúknu. Ohybné smartfóny sú zatiaľ len hudbou budúcnosti, ktorá však nie je až tak vzdialená. Úplne prvých kusov z týchto revolučných zariadení by sme sa mohli dočkať v masovej produkcii už v roku 2018. 

O flexibilných displejoch sme už počuli, no zatiaľ sa žiadnemu výrobcovi nepodarilo vyrobiť plnohodnotný ohybný smartfón. To by sa však mohlo zmeniť o dva roky, kedy podľa Kolon Industries prídu na trh vo veľkom množstve aj prvé flexibilné smartfóny. Na tento „boom“ budú pripravení piati výrobcovia. Ešte väčšie zastúpenie na trhu budú mať tieto zariadenia v roku 2019, kedy sa ich trhový podiel zvýši až o 20 %.

samsung-oled-flexiblezdroj fotografie: Gizmochina 

TIP: Ako budú vyzerať budúcoročné vlajkové lode?

Najväčším problémom pri výrobe nebude displej, ale samotné súčiastky, ktoré sú momentálne príliš veľké a nepoddajné pre použitie v ohybných smartfónoch. Prvé takéto zariadenia sa budú môcť ohýbať z bezpečnostných dôvodov v 5 mm rádiuse a neskôr budú predstavené aj modely, ktorých rádius ohýbania sa zníži na 1 mm. Najprv však musia výrobcovia vyriešiť problém s ohybnosťou súčiastok, aby následne mohli vyvíjať plne ohybné zariadenia.

flexible-devices-1zdroj fotografie: Gizmochina

Kolon Industries už v auguste tohto roka dosiahol prvé pozitívne výsledky pri vývoji nového materiálu, ktorým je bezfarebný polyimid. Táto látka sa má stať jedným zo základných prvkov ohybných smartfónov a prvé jednotky v počte až 100 miliónov kusov má spoločnosť začať vyrábať o 2 roky. Budúcnosť naozaj nie je až tak veľmi vzdialená ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP