Zvyšovanie kvality fotografií a videa nám prináša ešte kvalitnejší obsah, ktorý si môžeme pozrieť na stále dokonalejších obrazovkách. Vývoj sa tak postaral aj o to, že dnes, kedy sú v kurze 4K televízory, natočilo NASA s kamerou známeho výrobcu jedno z najkvalitnejších videí. Nová kamera od spoločnosti RED sa postarala o perfektné video v 8K rozlíšení, ktoré ti priblíži vesmírnu stanicu do najmenšieho detailu.

Do vesmíru sa spomedzi bežných „smrteľníkov“ pozrie iba malá hŕstka ľudí, ktorí navštívia vesmírnu stanicu, aby vykonali svoju misiu. Ako to však na ISS chodí sme mohli zväčša vidieť len v rôznych dokumentoch. Dej na tejto „zastávke“ ľudí vo vesmíre teraz zachytila aj nová profesionálna videokamera od spoločnosti RED, ktorá zvláda natáčať obsah v tom najvyššom rozlíšení doteraz.

ISS zachytená v ohromnej kvalite

Najnovšou pýchou tohto výrobcu je nová kamera RED Helium, ktorej najlepšou možnosťou je natáčať videá v 8K rozlíšení. To teraz dokázala aj na vesmírnej stanici, z ktorej natočila ohromne detailné zábery. Kým doterajšie kamery s nahrávaním 4K videa zvládli zaznamenať skvelé videá, nový RED Helium zoberie diváka ešte ďalej. 4-násobne vyššie rozlíšenie umožňuje poskytnúť pocit, akoby sa na vesmírnej stanici divák skutočne nachádzal.

Nenechaj si ujsť
RED Hydrogen One odhalil svoje ďalšie špecifikácie. Prví zákazníci ho dostanú už o pár dní

Posledné video zhotovené v tejto kvalite ukazuje laboratóriá a ďalšie časti vesmírnej stanice, ktoré si však budú môcť v plnom rozlíšení pozrieť len vybraní jedinci. Pravdaže, toto 8K video si môže pozrieť každý, no pre čo najlepší zážitok z ohromného rozlíšenia je pri tomto obsahu potrebný aj monitor či televízor s tak vysokým rozlíšením. Tieto zariadenia sú na dnešnom trhu skôr raritou a stoje nemalé peniaze. Postupom času by sa však mohli stať pre zákazníka dostupnejšími a pozeranie tak kvalitného video obsahu môže byť bežnou záležitosťou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú