Dátum 6.2.2018 sa natrvalo zapíše do histórie vesmírnych letov. Dôležitosť tohto dátumu spoznáme zrejme až neskôr, no počas utorka sme boli svedkami nádherného divadla.

Po rokoch čakania a problémov sme sa dočkali úspešného štartu rakety Falcon Heavy, ktorá so sebou niesla automobil Tesla Roadster. Počas letu sme boli svedkami niekoľkých krásnych momentov. Či už to bol samotný štart, oddelenie a pristátie bočných stupňov alebo pohľad na samotnú Teslu Roadster s uvoľneným pasažierom Starmanom z orbity Zeme.

Napriek týmto úspechom neprebehlo všetko úplne tak, ako malo. Počas živého vysielania si mohol vidieť pri pristávaní centrálneho stupňa výpadok signálu. O niekoľko hodín na to prebehla tlačová konferencia, ktorá do toho priniesla viac svetla. Aj Starman so svojou Teslou sa vychýlili so svojho kurzu a mieria do pásma asteroidov.

Historický moment

Celkovo však bola prvá misia Falcon Heavy viac než úspešná a z tohto historického momentu samozrejme nechýbajú ani úchvatné zábery. Ikonický odlet zo štartovacej rampe 39A z Kennedyho vesmírneho centra bude ešte na veľmi dlhú dobu nezabudnuteľným zážitkom. Tie najlepšie zábery z prvého letu najsilnejšej rakety súčasnosti si môžeš pozrieť v priloženej galérii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú