banne-iphone-7Dvojica nových „jabĺk“ – iPhone 7 a 7 Plus – je už na svete dostatočný čas na to, aby sa odborníci z iFixit pustili do prvej demontáže. V útrobách nových iPhonov ich, bohužiaľ, nečakalo žiadne prekvapenie a práve naopak, výbava nových iPhonov je na dnešné pomery pomerne slabá, odhliadnuc od vynikajúcej optimalizácie systému.

Demontáž nových iPhonov sa objavila už dávnejšie, pričom vo verzii Plus odhalila len 2675 mAh batériu, čo je nižšia kapacita než deklarovaných 2900 mAh. Našťastie, nakoniec sa ukázalo, že sa jednalo len o prototyp a nová demontáž už ponúka o niečo lepšie výsledky. Začneme teda s iPhonom 7. Počas konferencie Apple vyzdvihol lepšiu výdrž o dve hodiny pri práci s médiami a prehliadaní internetu. Jedná sa teda o 20 % nárast, čo potvrdila aj demontáž. Kým predošlá generácia disponovala 1715 mAh akumulátorom, najnovšia generácia sa dočkala zvýšenia na 1960 mAh. Pravdepodobne k tomu prispelo aj odstránenie 3.5 mm jacku.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

apple-iphone-7-teardown-56

Záhadou ostáva, prečo Apple nazýva spodný reproduktor ako stereo, keď v skutočnosti sa na spodnej hrane nachádza iba jeden reproduktor a druhým je mikrofón pre hovory. Vo vnútri nového iPhonu 7 bola nájdená aj 2 GB RAM pamäť od Samsungu a 128 GB úložisko od výrobcu Hynix.

TIP: iPhone 7 a 7 Plus oficiálne: Štvorjadrový procesor, žiadny audio jack aj duálny fotoaparát

Nastal čas na väčší iPhone 7 Plus, ktorý prichádza s väčšou batériou a operačnou pamäťou. iPhone 7 Plus disponuje 2900 mAh batériou, pričom predchodca vo svojich útrobách skrýval akumulátor s kapacitou 2750 mAh. Jedná sa teda tiež o upgrade, no stále ide len o 150 mAh navýšenie. Vo väčšej verzii iPhonu bola odhalená aj 3 GB LPDDR4 RAM pamäť. Demontáž od iFixit teda nepriniesla takmer žiadne prekvapenia a aj nové iPhony výbavou stále zaostávajú oproti Android smartfónom. Platí to najmä o kapacitách batérií, keďže napríklad čínske smartfóny bežne dosahujú kapacity na úrovni 4000 mAh. Nezabúdame samozrejme, ani na optimalizáciu systému, ktorá má na výdrži a výkone veľký podiel.

apple-iphone-7-teardown-10

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom