Predstavenie prvého iPhonu narobilo vo svete poriadny rozruch, vďaka ktorému sa Apple dostal na výslnie. Oficiálnej verzii tohto smartfónu však predchádzali aj testovacie prototypy, ktoré sa ale do rúk verejnosti nedostali, teda až doteraz. Známy internetový bazár, eBay, hostí unikátny inzerát na jeden z najvzácnejších prototypov prvého iPhonu, ktorý sa predáva za poriadne mastnú sumu.

Fanúšikovia Apple stále prejavujú záujem o prvé iPhony v skvelom stave, za ktoré sú ochotní minúť aj tisícky eur. Ešte unikátnejším zariadením sú však testovacie prototypy, pričom jeden z tých najvzácnejších sa teraz objavil na eBayi. Aukcia tejto rarity prebieha už niekoľko dní, no nie je to poprvýkrát, čo sa tento kúsok dostal do bazáru.

Unikátny prototyp iPhonu je na predaj

Podľa priloženej fotografie sa tento prototyp prvého iPhonu predával ešte v roku 2015. Vtedy najvyššia ponuka kupujúceho dosiahla až 61 100 dolárov. Neskôr však mala byť ponuka stiahnutá a smartfón predaný súkromne za 8 000 dolárov. Teraz sa však znova objavil na eBayi, aby prilákal skalných fanúšikov Applu. Tí v tomto prototype ale nenájdu známy OS X ako v oficiálnej verzii a miesto neho je tu nainštalovaný systém Earthbound, ktorý spoločnosť interne využívala na testovanie a vývoj funkcií iPhonu.

Nenechaj si ujsť
Kórejský operátor vytiahol zo skladov neskutočné prekvapenie. Štartuje s predajom 9-ročných iPhonov 3GS

Tento prototyp mal byť dokonca vyrobený ručne a obsahuje v sebe odlišné interné komponenty, pričom je tiež značne ťažší ako prvý iPhone vo finálnej verzii. Konkrétne mal byť tento kus využívaný pri testovaní dizajnu. Táto fáza predchádzala testom ďalšej výbavy pred spustením sériovej výroby. Doteraz o tento prototyp prejavili záujem desiatky účastníkov akcie, ktorí aktuálne dostali predajnú sumu na hodnotu 36 100 dolárov.

Do konca dražby ostáva už len pár dní a výsledná cena sa tak môže ešte viac zvýšiť. Za toľké peniaze by si bežný smrteľník kúpil krásne nové auto. Pre zberateľov a fanúšikov spoločnosti nie je zrejme problém túto sumu minúť na jeden z prvých prototypov prvého iPhonu. Tie si po ukončení testovania zvykli brávať inžinieri ako suvenír a neskôr ich mohli za slušnú cenu predať aj na internete, a tak si našli cestu k verejnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom