Tituly populárnej akčnej série Call Of Duty sú známe svojou nekompromisnou veľkosťou. Posledné dva prírastky do tejto rodiny si z pevného disku ukrajujú viac ako 100 GB miesta, pričom s každým novým updatom sa potreba voľného miesta na disku zvyšuje. Tomuto nepríjemnému trendu je však koniec,  informuje The Verge.

V Activision totiž pracujú na optimalizácii komprimácie dát, výsledkom ktorej bude menšia veľkosť jednotlivých titulov. Celková úspora miesta na disku sa bude líšiť v závislosti od platformy a titulu, na ktorej je hra nainštalovaná, celkovo však môžeme počítať s úsporou až 30 GB.

Prehľad dátovej úspory, ktorú aktualizácia na jednotlivých platformách prinesie:

  • PlayStation 5: 10.9 GB (Warzone) / 30.6 GB (Warzone a Modern Warfare)
  • PlayStation 4: 10.9 GB (Warzone) / 30.6 GB (Warzone a Modern Warfare)
  • Xbox Series X / Xbox Series S: 14.2 GB (Warzone) / 33.6 GB (Warzone a Modern Warfare)
  • Xbox One: 14.2 GB (Warzone) / 33.6 GB (Warzone a Modern Warfare)
  • PC: 11.8 GB (Warzone) / 30.6 GB (Warzone a Modern Warfare)

NEPREHLIADNI
RECENZIA: Absolútne jedinečná hra. Chytľavá RPG malého štúdia vytasila next-gen verziu a opäť je skvelá

Aktualizácia bude k dispozícii od 30. marca a jej veľkosť bude 57 GB. Táto veľkosť je nevyhnutná vzhľadom na nový spôsob optimalizácie dát a ich streamovania, uvádzajú vývojári na svojom blogu. Tu zároveň naznačujú, že vybraná skupina hráčov bude musieť existujúce údaje preinštalovať, bližšie detaily však uvedené nie sú.

Veľmi dobrou správou pre hráčov je možnosť odstránenia nevyužívaného obsahu a vybratie módov, ktoré majú byť nainštalované. Bude teda napríklad možné odinštalovať hru pre jedného hráča a Special Ops a zachovať na disku len dáta potrebné ku hre viacerých hráčov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom