Štúdio Warner Bros dnes ohlásilo premiéru štvrtého dielu série Matrix, ktorá je však ešte poriadne ďaleko. V rovnaký deň je však naplánovaná premiéra aj ďalšieho fantastického filmu s Keanu Reevesom, informuje portál Screenrant.

Súboj dvoch skvelých sérií, v ktorých hrá hlavnú herec, aj takto by sa dali porovnávať filmové počiny Matrix a John Wick. Zatiaľ čo štúdio Lionsgate oznámilo plány na natočenie štvrtého dielu John Wick takmer ihneď po premiére trojky, Warner Bros stojace za kultovou trilógiou Matrix si na ohlásenie štvrtého dielu počkalo zopár rokov. Teraz však už dokonca poznáme aj dátumy oboch premiér, ktoré sa budú konať v rovnaký deň, teda 21. mája 2021.

YouTube

Obe štúdiá tak budú pri premiére doslova bojovať o priazeň divákov a my sme už teraz zvedaví, ktorý film si ich na svoju stranu pritiahne viac. To, čo môžeme aspoň približne čakať od štvrtého pokračovania Johna Wicka, si vieme poľahky predstaviť, keďže sa jedná o sériu, ktorá započala v roku 2014. Čo však môžeme čakať od štvrtého dielu filmu Matrix, ani netušíme, pretože posledný diel mal svoju premiéru ešte v roku 2003.

moviestillsdb.com

Kľúčové faktory na to, aby mohol byť štvrtý Matrix úspešný, sa však zdajú byť splnené. Ako píše Engadget, postavu Nea si teda zahrá Keanu Reeves, Trinity bude taktiež stvárňovať pôvodná herečka Carrie-Anne Moss. Z vedľajších postáv by mali dostať svoje role aj herci ako Neil Patrick Harris, Jessica Henwick či Yahya Abdul-Mateen. Uvidíme teda, či Matrix 4 navráti slávu úspešnej sérii, alebo či sa bude jednať len o neúspešný pokus, ktorý dokonca môže pokaziť dobré meno celému Matrixu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom