Qualcomm má začiatkom budúceho mesiaca odhaliť nový procesor pre budúcoročné vlajkové lode s Androidom. Ešte predtým sa však tento čip ocitol v prvotnom benchmarkovom teste, kde však neprekonal najväčšieho konkurenta. Snapdragon 875 svojim výkonom zaostáva za procesorom A14 Bionic od Apple. V testovaní získal výrazne nižšie skóre, informuje WCCFTech.

Prvý procesor vyrábaný 5 nm výrobnou technológiou priniesol do sveta smartfónov Apple. Onedlho ho má dobehnúť s vlastným čipom aj konkurenčný Qualcomm, ktorý plánuje predstaviť nový Snapdragon 875. Ten má byť ešte lepším nástupcom doterajšieho procesora Snapdragon 865+, ktorý prekonáva podľa prvotných výsledkov testovania po výkonovej stránke až o 38 %.

V tomto prípade sa jednalo o test v benchmarku Antutu, kde mal Snapdragon 875 údajne dosiahnuť ohromné skóre takmer 900 000 bodov, čím prekonal všetku konkurenciu, vrátane tú od Apple.

Zdá sa však, že sa karta obrátila pri teste GeekBench, kde naopak tento pripravovaný procesor Qualcommu zaostáva za A14 Bionic v single-core aj multi-core teste.

Snapdragon 875 v jednom teste tromfol všetkých, v druhom za A14 Bionic zaostáva

Treba však poznamenať, že sa jedná o predbežné výsledky testov a zatiaľ nebol oficiálne potvrdený výkon tohto očakávaného procesora. Všetky jeho detaily odhalí výrobca už začiatkom decembra a až neskôr budeme môcť vyskúšať, ako sa Snapdragonu 875 vodí v praxi, keď sa dostane do prvých Androidov.

Aj keď teda nedávno tento čip uspel v Antutu, výsledky GeekBench testu hovoria o inom. V nich dosiahol vlajkový procesor Qualcommu výsledok 1122 bodov v single-core teste a 2733 bodov v multi-core testovaní.

Údajne bol procesor testovaný v smartfóne OnePlus 9 v kombinácii s 8 GB RAM, ktorý však má byť odhalený až v marci 2021, informuje GSMArena. Za nižším výsledkom teda môže stáť aj nedostatočná optimalizácia.

Pre porovnanie však procesor A14 Bionic dosiahol v rovnakom testovaní GeekBench výsledok pri iPhone 12 Pro 1584 bodov, respektíve 3906 bodov pri teste viacerých jadier.

Rozdiel o stovky bodov tak môže mať reálny dopad aj na výkonovú stránku Snapdragonu 875 v praxi. Zatiaľ však nie je nič oficiálne potvrdené a na relevantný súboj týchto konkurenčných procesorov Applu a Qualcommu si budeme musieť ešte zopár týždňov či mesiacov počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP