To, že každý rok pri vlajkových lodiach dostávame najnovšie typy procesorov, je tradíciou už od nepamäti. S príchodom iPhonov pre rok 2020 príde aj najnovší čip od Apple s označením A14, ktorý by podľa portálu Research Snipers mal ako prvý procesor založený na architektúre ARM prekročiť hranicu 3 GHz.

Novinka bude nasledovníkom minuloročnej A13-ky osadenej v iPhonoch 11. Nový procesor sa už stihol objaviť v testoch benchmarku Geekbench 4 a 5, kde bodoval na plnej čiare.

Výsledok testu A14 v Geekbench 4 prezradil, že frekvencia procesora, založeného na ARM architektúre, dosahuje úroveň až 3,1 GHz. Ide teda o prvý, masovo produkovaný mobilný čip, presahujúci pracovnú frekvenciu jadier 3 GHz.

iPhone 12 bude o 33 % rýchlejším zariadením ako aktuálna generácia

Frekvencia Apple A14 je v porovnaní s minuloročným čipom o 400 MHz vyššia. Zaujímavé hodnoty vykázal minulý rok aj test Geekbench 5, kde čip A13 v teste zameranom na výkon jedného jadra získal 1329 bodov a vo viacjadrovom teste až 3468 bodov.

Podľa rovnakého testu Geekbench 5, výkon jedného jadra čipu A14 narástol až o 25 % (1658 bodov), zatiaľ čo pri viacerých jadrách nárast výkonu činí až 33 % (4612 bodov) v porovnaní s minuloročným modelom.

To je v porovnaní s konkurenciou bežiacou na operačnom systéme Android rapídny nárast výkonu, keďže napríklad nedávno vydaný Samsung Galaxy S20 Ultra, ktorý sa momentálne považuje za výkonnostný vrchol na poli Androidu, zaostáva za minuloročnými kúskami od Apple už teraz.

Nenechaj si ujsť
TOP 5 tipov na seriály, ktoré počas týchto dní vyplnia voľný čas

Galaxy S20 Ultra s hodnotami 805 bodov pri jednom jadre a 3076 bodov pri viacerých jadrách zaostáva v Geekbench testovaní o pár desiatok bodov za konkurenciou a podľa týchto informácií, sa predmetná priepasť ešte zväčší.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom