banner-iphone-7
Po problémoch s batériami v MacBookoch postihli technologického giganta Apple podobné ťažkosti aj pri bezdrôtových Bluetooth slúchadlách AirPods.

Keď v septembri 2016 predstavil Apple nový iPhone 7 bez použitia tradičného 3.5 mm audio jacku, vyvolal v radoch technologických nadšencov vlnu otáznikov. Pre hudobných fajnšmekrov a potenciálnych majiteľov nového smartfónu z dielne Apple boli k dispozícii dve riešenia. Nepopulárna redukcia alebo bezdrôtové bluetooth slúchadlá AirPods.

apple-airpods-fotozdroj fotografie: TheVerge

Od oficiálneho začiatku predaja slúchadiel neubehli ešte ani 3 týždne, no niektorí majitelia už začali pozorovať problémy s výdržou batérie, ktoré sú spojené s nabíjacím puzdrom slúchadiel. Napriek tomu, že výrobca uvádza výdrž batérie na úrovni 24 hodín s nabíjacím puzdrom, majitelia sa sťažujú na výrazný pokles energie, v mnohých prípadoch ide až o 40 %.

apple-air-pods-problemyzdroj fotografie: Twitter

TIP: Tech News: Apple AirPods prakticky nebude možné opraviť a konštrukčne sú na katastrofálnej úrovni

Zatiaľ nie je známe, koľko chybných kusov slúchadiel sa dostalo do predaja. Podľa dostupných informácií to však vyzerá tak, že problém s výdržou batérie budú mať len kusy z prvých predajov. Spoločnosť Apple všetkým poškodeným majiteľom Apple AirPods vymenila. Pri nových kusoch sa spomínané problémy s výdržou batérie už nepreukázali, čo sú rozhodne skvelé správy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP