banner-iphone-7
Už je to skutočne hodná chvíľa, čo americká spoločnosť Apple svetu odhalila svoje pokročilé bezdrôtové slúchadlá. Po viac ako troch mesiacoch od oficiálneho predstavenia sa však tento gadget konečne dostáva k prvým záujemcom. Okrem bežných spotrebiteľov si na túto zaujímavú novinku brúsil zuby aj portál iFixit, ktorý už pravidelne nahliada do útrob širokého množstva technologických produktov.

Bolo tak len otázkou času, kedy sa dočkáme podrobného návodu na rozobratie, ale aj prípadnú opravu týchto jedinečných slúchadiel. Faktom však je, že demontáž poriadne potrápila aj skúsených profesionálov, preto vám ju rozhodne neodporúčame. Problémy začali už na samom začiatku, kedy otvorenie plastovej konštrukcie sprevádzalo viacero komplikácií. Apple totižto pri navrhovaní AirPods zrejme nepremýšľal nad tým, že by sa niekto niekedy potreboval dostať do ich útrob. Po násilnom oddelení prvej časti prišiel rad na menší šok.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

dihttmpku4adfbxj
zdroj fotografie: iFixit

Všetka elektronika umiestnená v plastovom tele je prichytená pomocou množstva lepidla, čo znamená, že žiaden z rôznych čipov nebude možné vymeniť v prípade poškodenia. Okrem znemožnenia akejkoľvek opravy sa slúchadlá ani nedajú efektívne zrecyklovať, pretože obsahujú malé Li-iónové batérie, ktoré nie je možné oddeliť a pri deformácii by tak mohli spôsobiť požiar alebo výbuch.

ibpvjn5auzxqtnw1zdroj fotografie: iFixit

Nanešťastie, prenosné puzdro, ktoré slúži zároveň na dobíjanie Apple AirPods, taktiež neobsahuje žiadne otvory alebo skrutky na bezpečnú demontáž. V snahe nazrieť do vnútra tohto jedinečne riešeného obalu došlo k deformácii vonkajšieho plastového plášťa. Aby toho nebolo málo, vo vnútri tohto púzdra sa nachádzajú nekvalitné čipy, do ktorých prenikli drobné vzduchové bubliny. Hŕstka vlastníkov už upozorňovala na problémy pri nabíjaní, ktoré by mohli byť spôsobené práve týmito bublinami.

TIP: Najnovší patent prezrádza, že iPhone 8 možno príde s podporou Apple Pencil

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP