Zdá sa, že problémy s batériami, ktoré sa u dvoch kusov iPhone 8 Plus prejavili minulý týždeň, majú pokračovanie. Používatelia totiž hlásia ďalšie prípady, kedy sa im počas nabíjania smartfónu oddelila obrazovka od zariadenia. Na situáciu už reaguje aj Apple.

O prvých prípadoch s problémovou batériou iPhone 8 Plus sme informovali minulý týždeň, keď incident hlásili používatelia z Japonska a Taiwanu. Teraz prichádzajú podobné správy z ďalších kútov sveta.

Už aj v Európe a Severnej Amerike

Jeden incident sa objavil v Kanade, kde si používateľ zakúpil nový iPhone 8 Plus, no na druhý deň ho musel vrátiť, práve kvôli oddelenému displeju. Poškodenie mala spôsobiť nafúknutá batéria. Ďalší prípad je hlásený z Grécka. Do špecializovaného obchodu na opravu Apple produktov priniesol zákazník zariadenie s oddeleným displejom. Incident vznikol počas nočného nabíjania, kedy majiteľ údajne použil len oficiálny napájací adaptér a kábel Lightning. Už skôr sa objavil podobný prípad aj v Hongkongu.

Zobraziť celú galériu (1)
Poškodenie u iPhone 8 Plus nahlásil aj používateľ z Kanady. Zdroj fotografie: Anthony Wu

Apple problém rieši

Celkovo je tak známych 5 prípadov, v ktorých mala chybná batéria zapríčiniť oddelenie obrazovky nového iPhone 8 Plus. Na celú záležitosť už reaguje aj Apple. Podľa vyjadrenia hovorkyne, ktoré poskytla pre portál MACRumors, spoločnosť o prípadoch vie a problém prešetruje. Každopádne, počet incidentov je vzhľadom na množstvo kusov, ktoré putujú k zákazníkov, stále mizivé. Ak však vlastníš iPhone 8 Plus, je vhodné venovať mu počas nabíjania zvýšenú pozornosť, minimálne dovtedy, kým Apple neposkytne oficiálne stanovisko k týmto problémom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú