Zdá sa, že problémy s batériami, ktoré sa u dvoch kusov iPhone 8 Plus prejavili minulý týždeň, majú pokračovanie. Používatelia totiž hlásia ďalšie prípady, kedy sa im počas nabíjania smartfónu oddelila obrazovka od zariadenia. Na situáciu už reaguje aj Apple.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!
FacebookInstagramYouTube

O prvých prípadoch s problémovou batériou iPhone 8 Plus sme informovali minulý týždeň, keď incident hlásili používatelia z Japonska a Taiwanu. Teraz prichádzajú podobné správy z ďalších kútov sveta.

Už aj v Európe a Severnej Amerike

Jeden incident sa objavil v Kanade, kde si používateľ zakúpil nový iPhone 8 Plus, no na druhý deň ho musel vrátiť, práve kvôli oddelenému displeju. Poškodenie mala spôsobiť nafúknutá batéria. Ďalší prípad je hlásený z Grécka. Do špecializovaného obchodu na opravu Apple produktov priniesol zákazník zariadenie s oddeleným displejom. Incident vznikol počas nočného nabíjania, kedy majiteľ údajne použil len oficiálny napájací adaptér a kábel Lightning. Už skôr sa objavil podobný prípad aj v Hongkongu.

Zobraziť celú galériu (1)
Poškodenie u iPhone 8 Plus nahlásil aj používateľ z Kanady. Zdroj fotografie: Anthony Wu

Apple problém rieši

Celkovo je tak známych 5 prípadov, v ktorých mala chybná batéria zapríčiniť oddelenie obrazovky nového iPhone 8 Plus. Na celú záležitosť už reaguje aj Apple. Podľa vyjadrenia hovorkyne, ktoré poskytla pre portál MACRumors, spoločnosť o prípadoch vie a problém prešetruje. Každopádne, počet incidentov je vzhľadom na množstvo kusov, ktoré putujú k zákazníkov, stále mizivé. Ak však vlastníš iPhone 8 Plus, je vhodné venovať mu počas nabíjania zvýšenú pozornosť, minimálne dovtedy, kým Apple neposkytne oficiálne stanovisko k týmto problémom.