Najnovšie iPhony sa už dostali do rúk prvým používateľom a nie všetci sú s nimi úplne spokojní. Viacero majiteľov totiž začalo hlásiť jeden naozaj vážny problém. Týka sa modelu 8 Plus. 

Dva prípady, rovnaký problém

O prvom prípade informovala majiteľka z Taiwanu, pričom predný panel jej iPhonu sa oddelil päť dní po kúpe počas nabíjania. Dôvodom bolo nafúknutie batérie. Druhý zaznamenaný prípad je z Japonska, no majiteľ tvrdí, že iPhone mu v takomto stave už dorazil. Je dôležité poznamenať, že batérie nevybuchli, ako uvádzajú niektoré médiá. Batérie sa iba nafúkli a nebolo zaznamenané žiadne horenie alebo iné väčšie poškodenia.

Nenechaj si ujsť
Takéto sú výrobné ceny iPhone 8 a 8 Plus. Najdrahší je opäť displej

Nie je dôvod na paniku

Našťastie, zatiaľ sa tento problém objavil iba u dvoch používateľov a nie je teda dôvod na paniku. V prvej výrobnej vlne sa chyby zvyknú bežne vyskytovať a kým ich Apple všetky vychytá, ešte určite nejaký čas potrvá. Každopádne, ak by sa ti predsa len batéria na smartfóne nafúkla, určite ho umiestni na bezpečné miesto a vzdiaľ sa od neho. Lítiové batérie sa totiž môžu vznietiť a spôsobiť škody nielen na tvojom zdraví, ale aj majetku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom