Najnovšie iPhony sa už dostali do rúk prvým používateľom a nie všetci sú s nimi úplne spokojní. Viacero majiteľov totiž začalo hlásiť jeden naozaj vážny problém. Týka sa modelu 8 Plus. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dva prípady, rovnaký problém

O prvom prípade informovala majiteľka z Taiwanu, pričom predný panel jej iPhonu sa oddelil päť dní po kúpe počas nabíjania. Dôvodom bolo nafúknutie batérie. Druhý zaznamenaný prípad je z Japonska, no majiteľ tvrdí, že iPhone mu v takomto stave už dorazil. Je dôležité poznamenať, že batérie nevybuchli, ako uvádzajú niektoré médiá. Batérie sa iba nafúkli a nebolo zaznamenané žiadne horenie alebo iné väčšie poškodenia.

Nenechaj si ujsť
Takéto sú výrobné ceny iPhone 8 a 8 Plus. Najdrahší je opäť displej
Nie je dôvod na paniku

Našťastie, zatiaľ sa tento problém objavil iba u dvoch používateľov a nie je teda dôvod na paniku. V prvej výrobnej vlne sa chyby zvyknú bežne vyskytovať a kým ich Apple všetky vychytá, ešte určite nejaký čas potrvá. Každopádne, ak by sa ti predsa len batéria na smartfóne nafúkla, určite ho umiestni na bezpečné miesto a vzdiaľ sa od neho. Lítiové batérie sa totiž môžu vznietiť a spôsobiť škody nielen na tvojom zdraví, ale aj majetku.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
13%
Chcem to
13%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
38%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Tomee

  Appláci vydajú dva modely za rok a ani tie nevedia vyladiť tak, aby s nimi nebol problém. Najprv zvuk, teraz batéria. Čo bude ďalej: kamera/y, softvér, prípadne displej? Hanba.

  • pavjan

   Aspon nemusia zastaviť predaj svojej vlajkovej lode a komplet ju stiahnuť z trhu aj s predanymi kusmi lebo ohrozujú životy svojich zákazníkov ako Samsung. Mega hanba.

   • shidersh

    Kamo, ty si riadny iApe. Ani netusis, ci Tomee nahodou nie je sklamany uzivatel Apple, ale rovno hejtujes Samsung. Neprepina ti z toho jablka?

    • Tomee

     Som sklamaný ex-používateľ Apple aj Samsungu, ale ani minimálne ma takéto komenty netrhajú :D

  • Lordken

   tak ale co cakaju ludia za tie peniaze? kupia lacny fon z ciny a potom sa cuduju ze su problemy :)