Správy o Xiaomi Mi5C sa v posledných týždňoch začali opäť intenzívne prebúdzať. Tou azda najväčšou novinkou v tomto zástupcovi strednej triedy má byť použitý procesor. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi vraj poprvýkrát siahne k vlastnej výrobe a uprednostní v tomto smere Qualcomm či MediaTek. Nový procesor čínskeho giganta sa bude nazývať Pinecone a práve toto pomenovanie vzniklo zo spolupráce Xiaomi so spoločnosťou Beijing Pinecone Electronics Co. Ltd, v ktorej vlastní 51 % podiel. Situácia ohľadom procesorov priamo od Xiaomi či od jedného z jeho priamych spojencov sa však datuje ešte späť k predstaveniu low-end modelu Redmi 2A.

zdroj fotografie: Gizmochina

Ten totiž používal procesor Leadcore L1860C a práve spoločnosť Leadcore je 49 % vlastníkom vo vyššie spomenutej firme z Pekingu. Podľa doterajších správ na nás budú čakať celkovo dva procesory Pineconce. Jeden ponúkne 8 jadier Cortex-A53 s výkonom niekde na úrovni MediaTeku Helio P10, zatiaľ čo jeho výkonnejší súrodenec bude obdarený len 4 jadrami, no o to výkonnejšími, konkrétne sa hovorí o jadrách Cortex-A73.

zdroj fotografie: Gizmochina

Nenechaj si ujsť

TIP: Dohady: Xiaomi Mi5C príde ešte tento mesiac s doteraz nevídanou vlastnosťou v podaní Xiaomi

K navodeniu pravosti týchto informácií nahráva aj fakt, že boli oficiálne spustené mediálne propagácie ako na Weibo, tak aj formou oficiálnej web stránky. Výrobou vlastných procesorov sa o svoje miesto ale začína obávať Huawei, ktorý s procesormi Kirin stále konkurenciu len dobieha. Ak sa však ešte vrátime k Mi5C, tento veľmi očakávaný model by mohol ponúknuť 5,5-palcový FullHD displej, 3 GB RAM pamäť, 64 GB interné úložisko či 13 / 12 MPx hlavný fotoaparát. Žiaľ, informácie o cene sú zatiaľ neznáme.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
11%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
22%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]