banner-honor-8
Po Xiaomi Mi Note 2 je zrejme najočakávanejším smartfónom Huawei Mate 9. Tento phablet od jedného z najväčších výrobcov na svete má prísť čoskoro. Huawei plánuje konferenciu 3. novembra, na ktorej by mohlo byť predstavené aj toto monštrum.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Týždne čakania nám postupne odhaľujú tajomstvá, ktoré by mal nový Mate 9 skrývať. Ak ste si teda mysleli, že to, čo bolo doteraz o smartfóne známe, je všetko, zrejme ste v omyle. Z tohto omylu aj nás vyviedol známy blogger Evan Blass, ktorý nedávno informoval, že v novom phablete od spoločnosti Huawei má byť použitý až 4-násobný optický zoom. Znie to naozaj skvelo a Huawei dúfa, že práve táto technológia bude hlavným predajným lákadlom. Menej potešujúca je však cena. Tých z vás, ktorí by čakali cenovku okolo 800-900 €, musíme upozorniť, že v prípade, ak sa rozhodnete pre túto „beštiu“, musíte siahnuť do vrecka hlbšie, a to oveľa hlbšie. Blass odhaduje cenovku až niekde na úrovni 1285 €, čo z neho robí jeden z najdrahších smarfónov na trhu. Cenovkou dokonca porazil aj novinky od Samsungu a statočne konkuruje Applu.

Odhliadnuc od ceny bude mať Mate 9 naozaj skvelú výbavu. Nie zbytočne patrí medzi phablety, keďže jeho prednú stranu obsadil obrovský 5.9″ displej so zahnutými hranami po oboch stranách. K ďalším superlatívom smartfónu patrí aj úžasne jemné Quad HD rozlíšenie, ktoré sa postará o dokonalý obraz v akomkoľvek prípade. Najnovší Android 7.0 Nougat, ktorý bude smartfón obsahovať už pri predstavení, sa do veľkého 256 GB vnútorného úložiska zmestí naozaj pohodlne. O chod zariadenia sa postará najnovší procesor Kirin 960, ktorý v testoch porazil dokonca aj Snapdragon 821. S procesorom by malo spolupracovať v najvyššej verzii až 6 GB operačnej pamäte RAM.

Huawei Mate 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

huawei-mate-9-render-1

Render smartfónu

Je takmer isté, že Huawei v novinke použije aj fotoaparát s certifikáciou Leica. V spolupráci so 4-násobným zoomom by sme sa mohli pri tejto očakávanej novinke dočkať výsledného efektu ako pri novom iPhone 7 Plus, ktorý má taktiež jeden objektív primárne určený na vytváranie 2-násobného zoomu. Vyzerá to tak, že sa na trh blíži naozaj úžasné zariadenie, ktoré svojimi vlastnosťami zahanbí nejedného protivníka. Bohužiaľ, to isté môžeme tvrdiť aj o cene, ktorá je podstatne vyššia ako sme zvyknutí, no do predstavenia sa môže ešte zopár vecí zmeniť a dúfame, že to bude práve nižšia cena, ktorou by nás Huawei veľmi potešil.

huawei-mate-9

Najnovší render Mate 9-ky

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
27%
Mám to
9%
Nepáči sa mi to
36%
Neznášam to
27%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]