Januárová ponuka filmových i seriálových noviniek na HBO Go je viac než silná a okrem štartu Peacemakera či druhej série Eufória platforma svojich predplatiteľov zaujme aj očakávaným špeciálnym dielom Harryho Pottera.

Harry Potter 20 rokov filmovej mágie: Návrat do Rokfortu, v ktorom sa po rokoch na obrazovke spoločne objaví herecké trio Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson a v spoločnosti ďalších známych tvárí spomínajú na vybrané momenty ikonickej série,  je už dostupný v rámci služby. Prvé reakcie hovoria o silne nostalgickej záležitosti.

CNN novinke vo svojej recenzii udelilo skóre 4,5 / 5, chváli predovšetkým skvelý mix humoru a emócií, ktorými je nový diel doslova nabitý. Nemajú v ňom chýbať zaujímavé zákulisné informácie, skvelá hudba a jedinečná atmosféra, ktorá sériu preslávila.

TMDB

Rovnaké hodnotenie Návratu do Rokfortu udelila aj Sabrina Barr z portálu Metro, ktorá velebí nerozlučnú hereckú trojicu, atraktívnych hostí aj „ducha“ špeciálneho dielu, dokonale vystihujúceho zasadenie filmových dielov. Divákov zároveň nabáda, aby si prichystali hromadu vreckoviek, keďže skalní fanúšikovia sa nemusia ubrániť ani slzám.

Návrat do Rokfortu je podľa recenzentky skvelou príležitosťou rozbehnúť nový spoločný projekt, ktorým by mohlo byť sfilmovanie knihy Prekliate dieťa. O projekt v nedávnej minulosti prejavil záujem aj režisér Chris Columbus, ktorý nakrútil prvú dvojicu filmov – Harry Potter a Kameň mudrcov a Tajomná komnata.

Silnú nostalgiu a príležitosť zaspomínať si niektoré z ikonických momentov série bez výnimky chvália všetky prvé ohlasy, zároveň však k novinke smeruje aj kritika týkajúca sa nedostatku nových informácií.

90-minútová stopáž totiž podľa viacerých mohla byť využitá efektívnejšie, keďže Návrat do Rokfortu divákom prináša len veľmi málo nepoznaných zákulisných detailov a miestami je až prehnane emotívny.

Miernym sklamaním pre slovenského diváka môže byť aj skutočnosť, že Návrat do Rokfortu je na HBO Go momentálne dostupný len s českými titulkami, ktoré majú celkom iné názvoslovie ako slovenský preklad.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP