Jedna z najpopulárnejších herných značiek súčasnosti, séria Assassin’s Creed, sa zo slnkom nasiaknutého Grécka presunie do nehostinných Severských krajín a predstaviť má aj najznámejších zástupcov Severskej mytológie. Naznačuje to najnovší únik, ktorý potvrdzuje to, o čom sa hovorí už dávnejšie. Nový Assassin’s Creed nás zavedie do čias slávnych Vikingov. 

To, že herná séria sa z gréckych ostrovov a Sparty presunie do iného obdobia, je prakticky hotová vec. Fanúšikovia na fórach vždy s obľubou hádajú, aké prostredie to bude, a aj keď sa vo veľkom spomínalo napríklad feudálne Japonsko, najviac teórií bolo v poslednom čase spájaných práve s dobyvačnými Vikingami a Severskou mytológiou.

Táto teória by sa podľa WCCFTech mohla ukázať ako pravdivá. Nový prírastok v sérii by mal niesť názov Assassin’s Creed: Ragnarok a doteraz bol vyvíjaný pod kódovým označením Kingdom. Predstavený by mal byť vo februári budúceho roka, pričom dátum vydania by pripadol na jeseň 2020. Ragnarok by podľa zdroja z Redditu mal byť vydaný na starú aj prichádzajúcu generáciu konzol.

Ubisoft

Tvorcovia sa po poslednej časti zastrájali, že v novom diely sa nebudú snažiť zväčšovať mapu (herný svet AC: Odyssey bol masívny), ale dôraz budú klásť na jej obsah a zaujímavé udalosti po celom svete. O veľkosti mapy toho síce veľa nevieme, zdroj však hovorí, že novinka sa má odohrávať v Škandinávii a veľkej časti Anglicka približne 800 rokov pred Kristom. Prístupné majú byť dokonca aj mytologické oblasti ako Asgard alebo Jotunheim, ktoré herní fanúšikovia mohli objavovať napríklad v poslednom God of War.

Už v poslednej časti dostala grécka mytológia pomerne veľký priestor, čo sa niektorým skupinám príliš nepáčilo, keďže Assassin’s Creed bol doteraz známy realizmom a šikovným kombinovaním deja so skutočnými historickými udalosťami a osobnosťami. Zdá sa, že Ragnarok sa od realizmu oddelí ešte viac, keďže zdroj uvádza, že veľký vplyv na dej bude mať staroveká civilizácia, ktorá je v sérii prakticky od prvej časti. Vidieť by sme podľa všetkého mali  Odina a Lokiho.

Príbeh sa má točiť okolo pomsty hlavnej postavy, podobne ako naposledy budú mať hráči na výber mužskú alebo ženskú postavu. Výber hlavného hrdinu či hrdinky však nebude mať na dej absolútne žiaden vplyv, vrátiť sa má aj systém verbovania nasledovníkov a vlastných zabijakov, ktorý bol predstavený v časti Brotherhood.

Twitter/@ACComunidad3DJ

Prečítaj si aj
Aká je herná budúcnosť? Budeš potrebovať veľa peňazí a neobíde ťa sledovanie

Okrem mytologických oblastí bude samozrejme možné navštíviť aj známe historické mestá, spomína sa napríklad Londýn a Plymouth. Chýbať nebude ani more, no epické námorné bitky od titulu nečakaj, keďže majú byť skôr doplnkom ako hlavnou náplňou. Hrateľnosť má zostať verná posledným dielom a veľké zmeny sa v nej neudejú, väčší dôraz má byť kladený na RPG element, ktorý bol v Odyssey rovnako prijatý pomerne rozpačito.

Viac informácií o Assassin’s Creed: Ragnarok momentálne nemáme, uniknuté detaily však vôbec nevyzerajú zle a Ubisoft má opäť našliapnuté k tomu, aby nám na jeseň budúceho roka priniesol ďalší veľký hit.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom