SpaceX ukázal verejnosti, ako vyzerá paluba ich kozmickej lode v interaktívnej podobe okna prehliadača. Základnou premisou hry pripojiť kozmickú loď posádky Dragon k ISS. O novinke informoval portál Futurism.

Simulátor si môžeš vyskúšať na tomto odkaze, no už dopredu ťa upozorňujeme, že rozhodne nejde o jednoduchú úlohu. Ako však uvádza šéf NASA Jim Bridenstine, s loďou pristál hneď na prvý pokus. To iba dokazuje, že ovládanie v prehliadači  nie je až tak ďaleko od reálnej lode posádky Dragon. Rovnako ako simulátor, aj tá používa prelomové dotykové ovládanie.

SpaceX tvrdí, že zobrazenie ovládania v simulátore takmer presne imituje rozhranie pravej vesmírnej lode. Momentálne sú kapsuly posádky Dragon schopné pristáť aj autonómne, no v krajných prípadoch môže posádka prevziať riadenie, rovnako ako v tomto simulátore.

Ako spomíname v úvode, ovládanie rozhodne nie je jednoduchou úlohou a pristáť s kapsulou zaberie aj niekoľko desiatok minút.

Prečítaj si tiež
USA iniciujú medzinárodnú dohodu a čím skôr chcú pristáť na Mesiaci. Trump tam už plánuje ťažbu

Simulátor má skôr ako zábavka na pár minút fungovať ako nástroj, ktorým sa spoločnosť SpaceX snaží ukázať širšiemu publiku prelomovú palubu vesmírnej lode. Hra vyšla len niekoľko týždňov predtým, kedy SpaceX plánuje prvý testovací let Dragonu s posádkou na palube, ktorej členom má byť aj vyššie spomínaný Bob Behnken a Dough Hurley.

Prvý skúšobný let Crew Dragon s ľudskou posádkou by sa mal uskutočniť už 27. mája a od roku 2011, kedy NASA stopla svoj program Space Shuttle, sa pri vysielaní astronautov na vesmírnu stanicu ISS museli spoliehať USA na Rusko. Ich vesmírny program totiž v súčasnosti ako jediný disponuje prostriedkami, ktoré sú schopné vynášať ľudí na Medzinárodnú vesmírnu stanicu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú