Nie je to tak dávno, čo sa televízia Nova s niektorými svojimi stanicami rozhodla napriek nesúhlasu odísť z nášho trhu. Podobný scenár si kvôli nespokojnosti chce uplatniť aj televízia Prima, ktorá aktuálne rokuje s našimi operátormi o termíne odstávky. 

Televízne stanice skupiny Prima šíri takmer každý operátor na Slovensku, a to aj bez súhlasu samotnej televízie. Ich portfólio aktuálne zahŕňa stanice Prima Cool, Prima Zoom, Prima Love či Prima Max. Dostupná je tiež stanica Prima Comedy Central, ale tú prevádzkuje firma Viacom. Televízia Nova našim operátorom pri odchode hrozila rôznymi žalobami, no Prima sa chce rozumne dohodnúť. Podľa generálneho riaditeľa, Mareka Singera s vyjadrením pre Živé.sk, už rokujú s našimi TV providermi, no zatiaľ nenašli jednoznačné východisko, ako celú situáciu vyriešiť.

zdroj fotografie: iPrima

Nenechaj si ujsť
Prieskum ukázal, ktorú televíznu stanicu sledujú Slováci najčastejšie. Bola to Markíza alebo JOJka?

Šéf rozvoja Primy, Martin Cepek, naznačil pre Živé.sk, že bude vyžadovaná spolupráca so všetkými operátormi, ktorí by vypli šírenie staníc naraz na všetkých satelitoch a IPTV. Doposiaľ však termín ukončenia vysielania menších programov skupiny Prima nie je známy a dokonca nie je jasné ani to, či sa tento krok uskutoční ešte v tomto roku.

Televízia je naopak spokojná so šírením stanice Prima Plus, ktorá je aktuálne dostupná pre 95 % všetkých divákov na Slovensku. Žiaľ, mnoho ďalších obľúbených televízií z doterajšej ponuky operátorov môže zmiznúť, no ešte nie je isté, kedy sa tak stane. O prípadných aktualitách budeme samozrejme okamžite informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom