Huawei predstavil svoje VR okuliare, Huawei VR

banner-p9
Z posledných mesiacov je čoraz zrejmejšie, že rok 2016 je rokom virtuálnej reality. Ich najväčšími priekopníkmi sú Samsung a HTC, no do mixu by sa rada pridala aj najväčšia čínska značka. Huawei oficiálne oznámil svoje prvé okuliare s virtuálnou realitou, zatiaľ známe ako Huawei VR. Ich hlavným cieľom je ísť po konkurencii od Samsungu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Situácia na trhu s virtuálnou realitou je nasledovná: Samsung GearVR dominuje nad Oculus Riftom a HTC Vive, a to z dobrého dôvodu – na používanie Oculus Riftu a HTC Vive je potrebný high-end počítač, kým na GearVR vám stačí high-end Samsung telefón. To robí GearVR jediným svojho druhu, až doteraz.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


huawei vr 2
Huawei VR, podobne ako jeho kórejský konkurent, využíva slot, na ktorý si je možné nasadiť jeden z troch kompatibilných zariadení od Huawei, teda P9, P9 Plus a Mate 8. Problémom týchto zariadení je fakt, že narozdiel od Galaxy telefónov, Huawei smartfóny majú FullHD (1920×1080 pixelov) displeje. Ako sme už niekoľkokrát prízvukovali, v bežnej realite to nie je žiaden problém. No v realite virtuálnej máte telefón veľmi blízko očí, čo môže narušiť celý zážitok. Uvidíme, ako sa Huawei s týmto problémom popasuje.

huawei vr 3
Huawei VR má však v rukáve mnoho vlastných trikov, medzi nimi nastaviteľný objektív, filter redukujúci škodlivé modré svetlo, dotykový panel a hardvérové tlačidlá pre Späť a nastavenie hlasitosti. Okuliare taktiež ponúkajú 95-stupňové zorné pole (oproti 96 stupňom v GearVR) a ako prvé na svete aj 360-stupňový priestorový zvuk.

huawei vr 9
Čo sa týka obsahu, pripravených je približne 4000 filmov, 40 hier, 150 panoramatických túr (pre nás aktívnych) a 350 panoramatických obrázkov. Ich počet bude pochopiteľne pribúdať. Huawei zatiaľ presne neodhalil, kedy si budeme môcť nové okuliare kúpiť, ani ich cenu. Tieto novinky však budú pochopiteľne prichádzať.

Zdroj: Gizmochina.com, Engadget.com

Pošli nám TIP na článokNovinky