Aktualizované 25. mája: Jeden z najlepšie hodnotených filmov tohto roka nakoniec dorazí aj do slovenských kín. Pozitívne hodnotenia a narastajúcu popularitu medzi divákmi si všimol filmový distribútor Bontonfilm, ktorý Everything Everywhere All at Once plánuje predstaviť aj slovenskému publiku.

Premiéra horúceho kandidáta na film roka je v slovenských kinách naplánovaná na 21. júla, novinka bude uvedená pod názvom Všetko všade naraz a bude dostupná s českými titulkami.

Pôvodný článok: Nedominuje v tržbách, nedostal ohurujúcu marketingovú kampaň a v mnohých krajinách (vrátane Slovenska) ho filmoví distribútori nezaradili ani len do ponuky tuzemských premiér.

Nový filmový hit Everything Everywhere All at Once prišiel potichu, no už sa o ňom hovorí ale ako o kandidátovi na najlepší film roka.

Neznáma sci-fi novinka svoj debut zaznamenala ešte v marci tohto roka, kedy vstúpila do hŕstky amerických kín. Ohlasy divákov i recenzentov nielenže predbehli očakávania, ale o ambicióznej a originálnej snímke sa začalo vo veľkom hovoriť aj na sociálnych sieťach.

Odvtedy sa popularita Everything Everywhere All at Once nabaľovala ako valiaca sa snehová guľa a dnes má film na konte desiatky tisíc hodnotení a v tržbách pokoril už 50 miliónov dolárov. Skvelé ohlasy z neho zároveň robia jedno z najväčších filmových prekvapení posledných rokov.

TMDB

Multivesmír je v kurze

V centre príbehu novopočeného hitu stojí čínska imigrantka a majiteľka práčovne Evelyn, ktorá sa ocitá na pokraji bankrotu. Nedarí sa jej ani v osobnom živote, kde musí bojovať so svojským otcom, vychovávať problémovú dcéru a čelí vlastnej kríze identity.

Život hlavnej hrdinky sa zásadne zmení po tom, ako objaví schopnosť cestovať v časopriestore do alternatívnych realít, kde objavuje svoje ďalšie existencie. Popritom Evelyn musí novonadobudnuté zručnosti využiť aj na porážku zlej entity s ambíciami zničiť multivesmír.

Prekvapivo svieži mix žánrov

Aj keď zápletka filmového hitu neznie nijak originálne, opak je pravdou a jeho prevedenie diváci označujú za geniálne. Film má skvele pracovať s kombináciou akcie, humoru i silnej osobnej drámy, ktorú sprevádza aj menej známe, no zato skvelé sa dopĺňajúce herecké obsadenie.

Hlavnú hrdinku stvárňuje Michelle Yeoh, ktorú už čoskoro uvidíš v novom Avatarovi alebo v spin-offe seriálového Zaklínača, pričom aktuálna snímka má byť poctou jej bohatému hereckému portfóliu.

TMDB

Pravdepodobne najčastejším prívlastkom, aký sa s Everything Everywhere All at Once spája, je sviežosť a jedinečnosť. Dôkazom sú aj divácke hodnotenia – film na IMDB na základe 67-tisíc hodnotení získal skóre 8,5 / 10, na Rotten Tomatoes má od kritikov 95 % hodnotenie.

Popularita odvážneho sci-fi navyše naďalej narastá – v amerických tržbách už novinka prekročila hranicu 50 miliónov dolárov, čo z nej robí najúspešnejší film štúdia A24, známeho aj vďaka indie hitom ako Ex Machina, Room či na Oscara nominovanej drámy Lady Bird.

Slovenskí filmoví distribútori hit do programu premiér nezaradili a momentálne ho u nás neponúka ani žiadna streamovacia služba. Everything Everywhere All at Once si tak u nás legálnou cestou v tejto chvíli nepozrieš, bola by však škoda nedať mu šancu, keď sa situácia zmení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP