Apple ako jeden z najväčších výrobcov smartfónov sveta, sa rozhodne poteší novému prieskumu, ktorý odhalil popularitu jeho modelov u tínedžerov. Výskum bezpečnostnej firmy Piper Jaffray odhalil, že drvivá väčšina mladých ľudí vlastní iPhone a mnoho ostatných si ho plánuje zaobstarať. 

Odhady mnohých analytikov neraz prinášajú negatívne čísla, ktoré prezrádzajú znížený záujem o nové Apple smartfóny. Týmto predpovediam sa však vymykajú názory mladých tínedžerov, ktorí chcú ako väčšina ich vrstovníkov nosiť vo vrecku nohavíc iPhone. Spoločnosť Piper Jaffray vykonala prieskum naprieč USA, pričom sa doň zapojilo približne 6 tisíc tínedžerov s priemerným vekom 16 rokov.

Mladí preferujú iPhony

Pri otázke, koľko z nich vlastní smartfón z dielne Apple odpovedalo až 82 % kladne. Až 84 % z opýtaných zároveň prezradilo, že ich ďalším zariadením bude opäť model od tohto ikonického výrobcu, ktorý je medzi mladými používateľmi veľmi dobre známy. Nie sú to však iba jeho smartfóny, po čom tínedžerov túžia. Približne 20 % zúčastnených tiež potvrdilo, že si v najbližších mesiacoch chcú rozšíriť svoju zbierku o inteligentné hodinky Apple Watch.

Dopriali by si tiež luxusné hodinky

Priania týchto mladých teda vôbec nie sú až tak skromné. Hodinky od Apple sú však až druhým najžiadanejším artiklom, ktoré by tínedžeri radi nosili na svojich zápästiach. V rebríčku ich totiž predbehli luxusné hodinky značky Rolex. Mladí zákazníci kalifornskej spoločnosti si ale budú môcť svoj nový smartfón vybrať aj z bohatej tohtoročnej ponuky. Apple totiž začiatkom jesene odhalí trojicu nových iPhonov, pričom sa môže ukázať aj lacnejší nástupca minuloročného iPhonu X.

Nenechaj si ujsť
Apple predstavil novú verziu iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Dráždiť idú v červenej farbe

Medzi novinkami nemá chýbať ani nový iPhone 9, ktorý podľa dohadov prinesie 6.1″ LCD displej s tenkými okrajmi a tiež známe Face ID. Apple ale pri jeho vývoji zrejme urobí nejaké kompromisy a používatelia sa tak nemusia dočkať duálneho fotoaparátu či funkcie 3D Touch. Za tento kúsok by si výrobca mohol vypýtať 700 až 900 dolárov. S touto cenou by sa iPhone 9 stal spolu s iPhonom SE 2 jedným z najdostupnejších smartfónov tejto značky v roku 2018.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot/Youtube/ CURVED

Apple však myslí aj na náročnejších zákazníkov. Tým dopraje iPhone Xs a spoločnosť by mu mal robiť aj väčší model iPhone Xs Plus. Druhé pokolenie minuloročnej vlajkovej lode by malo dostať do výbavy 5,8″ OLED displej. Väčší súrodenec so sebou ale prinesie až 6,1″ OLED panel. Rovnako, ako cenovka iPhonu X v minulom roku, ani hodnota týchto modelov rozhodne nebude najnižšia. Aj keď sa o nových prémiových kúskoch toho zatiaľ mnoho nevie, ich cena by takmer s určitosťou mala prekročiť 4-cifernú hranicu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom