iPhone X je najnovším smartfónom od Apple, ktorý tak logicky púta aj najviac pozornosti. Trochu do úzadia sa preto dostal len o niečo starší iPhone 8 a jeho väčší brat s označením Plus. Nová verzia týchto smartfónov však minimálne načas upúta poriadnu pozornosť.

Apple pridal do svojho portfólia nové farebné prevedenie svojich smartfónov. iPhone 8 a iPhone 8 Plus si záujemcovia budú môcť zaobstarať aj v červenej farbe. Nová verzia smartfónov je pre Apple aj forma podpory pre organizáciu RED, ktorá sa venuje boju s AIDS a HIV.

Zobraziť celú galériu (2)
Model iPhone 7 Plus v červenom šate

Určitý výťažok z predajov poputuje práve na boj s týmto ochorením v afrických krajinách Ghana, Keňa, Lesotho, Rwanda, Južná Afrika, Svazijsko, Tanzánia a Zambia. Za takmer 10 rokov spolupráce Apple daroval na súboj s AIDS a HIV vyše 160 miliónov dolárov.

Ceny ostávajú

Apple spravil podobný krok s predstavením červenej verzii svojho smartfónu aj pred rokom. Vtedy išlo o modely iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Záujem by samozrejme pútal aj iPhone X, v súčasnosti sa však predstavenie novej verzie aj tohto smartfónu Apple nepredpokladá. Ceny červených iPhone 8 a iPhone 8 Plus sú stanovené na 699 USD, respektíve 799 dolárov za 64 GB modely. Kedy nové verzie prídu na Slovensko zatiaľ nie je známe.

Pošli nám TIP na článokNovinky