Netflix nie je len továrňou na výrobu skvelých seriálov. Jeho ďalšou devízou sú aj početné kvalitné dokumentárne filmy či série, ktoré neraz dokázali fanúšikov šokovať.

Najnovším prírastkom v jeho knižnici sa stal kriminálny dokument Girl in the Picture, ktorý mnohí diváci na Twitteri označili prívlastkami ako „najšokujúcejší“ či „najodpornejší“.

Búrlivé reakcie vyvolal šokujúci skutočný prípad

Dôvod, prečo dokument vyvolal takú značne búrlivú odozvu, nie je ani tak jeho forma, ako skôr mimoriadne šokujúci až tragický príbeh, ktorému dnes len ťažko uveríš, že sa skutočne mohol stať.

Novinka Netflixu sa venuje 79-ročnému Franklinovi Delano Floydovi, ktorý spáchal počas svojho života sériu obludných zločinov – vrátane viacerých vrážd, znásilnení, úteku z väzenia a falšovania dokladov. Floyda za ne aktuálne čaká trest smrti.

Jeden z jeho najohavnejších činov sa odohral pred viac než 20 rokmi, keď svojej žene uniesol jej štyri deti z iných vzťahov. Z nich si nechal len šesťročnú Suzanne Sevakis, ktorú neskôr prinútil, aby si sa zaňho vydala. Nakoniec sa stal hlavným podozrivým z jej smrti, keď bola vo veku 20 rokov zabitá pri svojom úteku.

YouTube/Netflix

Šokujúci príbeh trhá rebríčky sledovanosti

Práve Suzanne Sevakis a jej tragický príbeh je jadrom dokumentu, ktorý sa už stihol umiestniť na prvom mieste týždenného rebríčka sledovanosti vo Veľkej Británii.

Šokujúce udalosti okolo Suzanne nenechali chladnými veľa ľudí a viacerí z nich si na Twitteri vyliali hnev a frustráciu z toho, čím všetkým si musela prejsť.

Jedna užívateľka na sociálnej sieti ohodnotila mrazivý dokument nasledovnými slovami: „Girl In the Picture na Netflixe je absolútne jedna z najstrašnejších a najnechutnejších vecí, aké som kedy videla. Som bez slov.“

YouTube/Netflix

Iných pri sledovaní Girl in the Picture zase šokovala tragická stránka príbehu. „Videl som už mnoho kriminálnych dokumentov, no Girl in the Picture na Netflixe ma dokázalo šokovať a vydesiť“, vyjadril sa na adresu dokumentu ďalší z komentujúcich.

Netflix tak po úspechu Tinder Swindler, Inventing Anna či bizarnom Our Father obohatil svoju širokú dokumentárnu tvorbu o ďalší šokujúci kriminálny príbeh.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP