Netflix pokračuje vo svojej bohatej dokumentárnej tvorbe a predstavuje divákom ďalší neuveriteľný príbeh podľa skutočných udalostí s názvom Our Father. V ponuke streamovacej služby je síce iba dva dni, okamžite sa však zaradil na popredné miesta sledovanosti.

Partneri sa boja, že sú v skutočnosti súrodenci

Na malom mestečku v Indiane by nebolo nič špeciálne, keby najmenej stovka jeho obyvateľov nemala rovnakého biologického otca. Je ním bývalý doktor a odborník na reprodukciu Jacoba Ballard, ktorý v 70. a 80. rokoch bez súhlasu svojich pacientov vymieňal darcovské spermie a namiesto toho pacientky inseminoval svojim vlastným biologickým materiálom.

Na zvrátenú praktiku Ballarda prišla ešte v roku 2014 jedna z jeho biologických dcér, ktorá vyskúšala aplikáciu na hľadanie príbuzných cez DNA. Na jej obrovský šok test odhalil desiatky súrodencov žijúcich v jej okolí. Všetky zhody mali rovnaké meno biologického otca, ktorým bol Jacob Ballard.

Netflix sa teraz na celú vec detailne pozerá v ďalšom zo série svojich celovečerných dokumentov, v ktorom skúma Ballardove praktiky a rozpráva sa s jeho biologickými potomkami. Veľká časť z nich žije v neveľkom meste v okruhu niekoľkých desiatok kilometrov, Ballardovi potomkovia sa teda právom obávajú, či niektorí z ich partnerov v skutočnosti neboli ich nevlastnými súrodencami.

Viacerí z Ballardových potomkov sa pravdu o ich biologickom otcovi dozvedajú ešte aj v týchto dňoch, jeden z nich napríklad aj po pozretí traileru k novinke od Netflixu, informuje Guardian.

Dokument okrem rozhovorov pochopiteľne pribižuje aj Ballardov osud, ktorý sa napriek vysoko nemorálnemu konaniu vyhýbal spravodlivosti a polícia na neho bola kvôli dieram v legislatíve krátka.

Veľký divácky záujem

Our Father bol do ponuky Netflixu zaradený v stredu 11. mája a už od premiéry sa v rebríčkoch sledovanosti drží na popredných priečkach. Globálne mu momentálne patrí 5. miesto, na Slovensku je novinka aktuálne druhým najsledovanejším filmom Netflixu. Prvenstvo si u nás drží len akčná francúzska komédia Takedown.

Silný divácky záujem o dokumenty nie je na Netflixe žiadnou raritou. Služba svojich predplatiteľov iba nedávno oslovila aj príbehom o podvodníkovi z Tinderu s názvom Tinder Swindler, veľkým hitom sa pre streamovaciu platformu ukázal aj príbeh podvodníčky Anny Sorkinovej, aj keď v tomto prípade už nešlo o plnohodnotný dokument a tvorcovia si mnohé veci prikrášlili.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP